Červen 2016

PRVNÍ DNY A PRVNÍ PRÁCE.

23. června 2016 v 19:20 | Lenča |  ANGLIE
Dneska se v Anglii koná tolik diskutované referendum o to, jestli zůstanou nebo odejdou z Evropské unie. Sama jsem zvědavá jak to dopadne. Každopádně ale v dnešním článku bych vám chtěla popsat, jak zatím vypadaly a vypadají moje první dny v Manchesteru a taky, jaká byla moje první práce tady.

Náš "ztracený" kufr nám dovezli až dnes a to s ním málem (díky pitomé komunikaci nebo spíš nekomunikaci) zase odjeli zpátky na letiště. Když přijel, jen jsem nevěřícně koukala, že mám zpátky svoje věci a pak se objímala se svou milovanou kabelkou. Tohle už nikdy zažít nechci. Mohli bychom dostat nějaké odškodnění, protože když už bych pominula jaký stresy mi to všechno způsobilo, musela jsem si i nějaké ty nejnutnější věci nakoupit, když jsem ten kufr přes čtyři dny neměla. Ale nevím, letěli jsme s nízkonákladovou společností, tak těžko říct jak to mají.. pokud by měl někdo zkušenost, tak se prosím podělte:)

No, do práce jsme šli hned v úterý, dva dny po příjezdu a tedy i dřív než bych čekala. V úterý ráno jsme byli na takovém "pohovoru" nebo spíš registraci a vyplňování nejrůznějších formulářů a už ten den večer nás zavolal pán na noční dvanáctku do pekárny. Řekl mi, že mi zavolal i proto, že jsem při té registraci zněla, že chci pracovat a že jsem ok s nočníma a že tam prostě chci :D Taky jsem byla celkem zvědavá, jaké to bude pracovat v pekárně. No, po dvou dnech musím říct, že šílený. Tedy, ta práce by se ještě dala. Byla jsem tam ještě s jednou holkou z Maďarska a skládaly jsme krabice a pak do nich balily mražené pizzy. Sice po těch x hodinách už to byla vážně nuda, ale aspoň jsem měla čas třeba přemýšlet a ani by mi to tak nevadilo. Ale dvanáct hodin je strašně moc, a ještě navíc v noci. Přišla jsem oba dva dny šíleně vyčerpaná, s bolavýma nohama a hlavně zády a myslím, že znovu už nepůjdu ani náhodou, nestojí mi to za to. To radši budu hledat něco jiného.


PŘÍJEZD DO ANGLIE.

21. června 2016 v 14:01 | Lenča |  ANGLIE
Předem vás musím upozornit, že tenhle článek bude asi dost dlouhý, protože je toho fakt hodně, co chci napsat, ale pokusím se to tak nějak shrnout a vybrat to nejdůležitější.

V neděli jsme odlétali kolem poledne z Brna a let byl úplně v pohodě. Byla jsem nadšená, když jsme vzlétali, protože jsem nikdy předtím takhle nikam neletěla. Většinu letu byly sice vidět tak akorát mraky, ale chvilkama i něco víc. Jinak jsem tak pospávala, četla, koukala z okna. Přestupovali jsme v holandském Eindhovenu, odkud měl náš let ještě zpoždění, takže jsme čekali dost dlouho, ale nakonec jsme se dostali do letadla a za asi hodinu a čtvrt přistáli v Manchesteru.

Vylezli jsme z letadla, fotili si první selfie v Anglii (jak jinak než v dešti) a pak si šli vyzvednout kufr. Čekali jsme a čekali, všichni naši spolucestující postupně odcházeli, ale náš kufr pořád nikde. To jsem ještě nepanikařila. Šli jsme se zeptat zaměstance letiště a museli jsme vyplnit nějaký formulář. Ještě jsme nevěděli naši anglickou adresu, takže jsme chvíli čekali a jak už jsem měla čas přemýšlet, tak jsem samozřejmě začala šílet a brečet, že nemám svoje věci a co budem dělat a panebože. No ale tak jsme vyplnili formulář, dostali číslo, ze kterého nám zavolají a nějaké číslo našeho "případu" nebo jak to nazvat.


PLÁNY NA PRÁZDNINY.

16. června 2016 v 18:11 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojte,

tak už mám něco málo přes týden volno a konečně trochu čas si odpočinout. V dnešním článku bych vám chtěla napsat, co mám tedy na to letošní léto vlastně za plány.

Samozřejmě, jak už jsem psala, za pár dní (konkrétně v neděli) letím do Anglie, kde budu v podstatě na celé prázdniny. Budeme tam mít nějakou brigádu a snad si tedy dobře vyděláme. Protože budu pryč a nebudu moct chodit na moje všelijaké skupinové posilování tady v Brně, tak jsem odhodlaná cvičit doma. Stáhla jsem si nějaké aplikace do mobilu, tak uvidím, jestli mi některá z nich sedne a chci přes prázdniny cvičit. Jednu dobu jsem totiž cvičila hodně, ale donutí mě do toho hlavně ty skupinové lekce a doma už to je těžší, tak se chci pokusit.

Na co jsem se nejvíc těšila během vší té práce v celém semestru i při zkouškové je čas na čtení. Jako první knihu jsem přečetla Harry, A History, o které jsem psala v minulém článku. Dál chci číst třeba Persuasion (česky Anna Elliotová) od Jane Austenové, nebo taky Good Omens od Gaimana a Pratchetta :) A samozřejmě, až vyjde Harry Potter and the Cursed Child, tak okamžitě budu číst to :D

Kromě toho svého vlastního čtení taky plánuju začít číst věci na bakalářku, kterou jak jsem asi už psala, budu psát o Alence v říši divů. Znovu si tedy přečtu Alenku, kouknu se znovu i poprvé na ty filmy, se kterými chci knihu srovnávat a taky už začnu s nějakou sekundární literaturou, ať pak nemusím nic dělat narychlo.

No a už tento týden jsem začala provičovat francouzštinu. Na to, že jsem se ji učila relativně dlouho, ji totiž vůbec zas tak dobře neumím a celkem mě to mrzí, protože ten jazyk miluju a chci ho umět co nejlíp. Tak snad se mi povede přes prázdniny nějak tak zapracovat na tomhle:) A samozřejmě budu taky odpočívat, ale já prostě potřebuju něco dělat a něco se učit i přes léto, jinak mi zakrní mozek :D A ani nemám ráda prostě nic nedělat.

To bude k mému létu vše, mějte se zatím krásně, příště už to bude asi článek z Anglie (:


HARRY, A HISTORY

13. června 2016 v 11:34 | Lenča |  BOOKS
Už před nějakou dobou jsem si po hrozně dlouhé době, co jsem si ji chtěla přečíst, objednala knížku Melissy Anelli: Harry, a History; a teď po konci semestru jsem si ji konečně přečetla. Pokud máte rádi Harryho Pottera, určitě si to přečtěte, protože to je dokonalé a protože budete tu knížku zbožňovat.

Pokud ji neznáte, Melissa Anelli je reportérka, správkyně fanouškovského webu LeakyCauldron a hlavně taky milovnice knih o Harry Potterovi; které se ze studentky univerzity na svém prvním mizerném pracovním postu podařilo vyšplhat na úžasnou reportérku, které se splnil sen udělat rozhovor s Jo Rowlingovou a ještě mnohem víc.

Melissa v téhle knížce popisuje celý fenomén Harryho Pottera, jak to začalo a jak se to všechno vyvíjelo s postupem času. Mluví o vývoji fan webů o Harry Potterovi, o wizard rocku, o fan fiction, o bojích mezi zastánci vztahu Rona a Hermiony a těch, kteří fandili Harrymu s Hermionou. Mluví o lidech, kteří se Harryho snažili zakázat. Mluví o tom, jak jednotlivé knížky vycházely a jak úžasný zážitek to byl u toho být a poprvé si ty knížky přečíst. A mluví také o tom, jak se setkala s JK Rowling, jak s ní dělala rozhovor, i jak s ní po vydání poslední knihy strávila spoustu hodin bavením se o postavách a o tom, jak se JKR cítila při psaní... prostě jakoby prožila sen snad všech fanoušků Harryho Pottera.

To čtení byla taková nostalgie, taky jsem na těch knížkách vyrostla a jsem hrozně vděčná, že jsem měla tu možnost být u toho, když vycházely. Už si je zase musím přečíst znovu. A nemůžu se dočkat 31. července, až vyjde Harry Potter and the Cursed Child. I když to nebude "opravdové pokračování" z rukou JKR, bude to něco a vzhledem k tomu, že se na tom Jo aspoň částečně podílela, to určitě bude úžasné :)


Btw, pro fanoušky HP tu mám na blogu taky jednu takovou zapomenutou rubriku plnou všeho možného, tak se třeba koukněte, jestli máte Harryho rádi.

ČERVEN.

5. června 2016 v 10:57 | Lenča |  DENÍČEK
Ahojte:)

Samozřejmě se zase ulívám od psaní esejí a raději jdu psát na blog. Jednu mám hotovou, ale ještě mě čekají další dvě a měla bych zamakat. Zkoušky už mám od středy hotové, ale dokud mám ještě kus práce před sebou, tak se moc neraduju :D Taky se mi podařilo si vymyslet docela dobré téma na bakalářku a hlavně i takové, na kterém by mě mohlo bavit pracovat. Budu totiž psát o Alence v říši divů :)

Když už mluvím o Alence, minulý týden jsme byly s Nikčou v kině na pokračování filmu Tima Burtona, i když tenhle už od Tima Burtona nebyl, ale bylo tam stejné obsazení s Johnym a Helenou. Ani jedna jsme od toho filmu moc nečekaly, spíš jsme si myslely, že to nebude nic moc, ale celkem příjemně nás to překvapilo. Film se dost povedl, bylo to úžasně natočené, krásná podívaná a ti herci jsou úžasní, takže fakt doporučuju :)

Další věc, o které jsem chtěla něco málo napsat, jsou naše prázdniny v Anglii. S L tam odlétáme 19. června, asi do konce srpna s tím, že pak chceme ještě na pár dní na dovolenou do Španělska. Už máme koupené letenky, domluvené ubytování a tak všechno, takže jsem zvědavá a dost se těším:) Teď už jen dodělat těch několik věcí do školy a je hotovo.

Pokud máte ještě před sebou nějaké testy nebo zkoušky, tak vám všem držím palce a přeju hodně štěstí a nebojte, prázdniny budou už brzo!

Pa, Lenča