Srpen 2016

GIRL ONLINE.

30. srpna 2016 v 17:48 | Lenča |  BOOKS
Ani jsem neměla v úmyslu tuhle knížku číst, ale zbývá mi ještě pár dní v Anglii, neměla jsem úplně moc co dělat a poslední dobou prostě čtu a čtu, no tak jsem si říkala, že si ji přečtu. Zoe zbožňuju, ráda se dívám na její videa a přijde mi alespoň z těch videí hrozně milá a ve spoustě věcech jsem jako ona. V tomhle článku nebudu probírat autorství Girl Online, protože o tom toho už bylo řečeno dost, budu psát jen o samotné knize.

Hlavním důvodem, proč jsem se nechystala Girl Online číst bylo, že jsem o ní neslyšela nic moc dobrého, většinou to byly spíš zklamané reakce. Na druhou stranu, já mám roztomilost a romantické příběhy ráda. Tohle bylo ale moc přeslazené i na mě a kdybych byla o pár let mladší, vím, že bych tu knížku milovala. V první zhruba polovině knihy se mi líbila, přišlo mi to pěkné a všechno, ale pak to začalo být až moc idealistické, až moc roztomilé a hlavně až moc naivní. Já jsem optimista, ale takhle jednoduše jak to bylo popsáno v knize, to v životě prostě nefunguje.

Abych vám taky knihu nějak představila - hlavní hrdinkou je Penny, dívka, která si založí blog, aby měla anonymní prostor, kde může psát o čemkoliv. Ve skutečném životě to nemá lehké - je docela nemehlo, často z ní vypadne něco naprosto trapného a taky trpí panickými záchvaty. Ale její blog a její čtenáři jí s tímhle vším pomáhájí. Taky je tu její soused a nejlepší kamarád Elliot, kterého jsem v celém příběhu naproto zbožňovala, takový ten kamarád, kterého chceme asi všechny.

Knihu si přečtěte, pokud máte fakt hodně rádi romantické příběhy nebo pokud vám je tak šestnáct nebo i méně. Co se týče další dílů, tak je asi číst nebudu.

Jestli jste Girl Online četli, budu ráda, když se podělíte o své názory :)


DÍVKA VE VLAKU.

29. srpna 2016 v 14:18 | Lenča |  BOOKS
Článek neobsahuje spoilery.

Už to je pár měsících, co jsem si ji chtěla přečíst a teď, ke konci léta, jsem se k tomu konečně dostala. Kdybych věděla, jak je to skvělá knížka, přečetla bych ji už dávno :) Není to nadsázka, když o ní lidi mluví jako o další Zmizelé. Celou knihu jsem přečetla za den, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Hlavní postava se jmenuje Rachel, i když knihu střídavě vypráví tři ženy: Megan, Rachel a z menší části také Anna. Rachel je žena, která přišla o všechno, tráví své dny pitím alkoholu a ze svých cest vlakem do Londýna každý den pozoruje pár, který jí přijde dokonalý. Ale samozřejmě nic není takové, jak se zdá. Megan je žena, která má za sebou těžké mládí, která trpí nespavostí a která se jednoho dne ztratí. A knihou probíhá pátrání po tom, kde je, co se s ní stalo a kdo za jejím zmizením vlastně stojí.

Tuhle knížku vám určitě doporučuju, pokud máte rádi "kriminálky", napětí, drama. Je úžasná a přečtete ji jedním dechem. A jako každá dobrá detektivka její konec nebudete čekat až dokud nepřijde :)


TAG JEDNO SLOVO.

25. srpna 2016 v 22:56 | Lenča |  OTHER STUFF
1. Tvoje vlasy?
Dlouhé.
2. Oblíbená věc?
Kniha.
3. Sen z minulé noci?
Žádný.
4. Oblíbené pití?
Čaj.
5. Vysněné auto?
Porsche.
6. Místnost, ve které se nacházíš?
Pokoj.
7. Tvůj strach?
Pavouci.
8. Co bys chtěla být za 10 let?
Úspěšná.
9. S kým jsi strávila včerejší večer?
Brouček.
10. Co nejsi?
Lhář.
11. Poslední, co jsi dělala?
Četla.


MANCHESTER.

19. srpna 2016 v 12:03 | Lenča |  CESTOVÁNÍ
Dneska chci psát o Manchesteru - městě, které se letos v létě stalo na dva a půl měsíce mým domovem. Musím říct, že je to dost super město k životu. Samozřejmě tu není všechno dokonalé a stejně jako asi všude to i tady má své zápory, ale celkově se mi tu líbí. Například mi přijde, že tu jsou až neskutečně příjemní lidi. Je to něco úplně jiného. Přijde mi hrozně milé, když lidi vystupují z autobusu a každý při výstupu poděkuje řidiči.

Mají tady hodně zeleně a parků. Od místa, kde bydlíme, se dá pěšky dojít hned do čtyř parku. A některé jsou fakt pěkné a upravené. Co mi tu hodně vadí je, že se všude válí odpadky. V centru to tak není, ale třeba ve čtvrti, kde bydlíme, jsou chodníky a ulice prostě plné odpadků a dokonce i některé z těch parků jsou takhle plné špíny a je to celkem škoda, fakt to vypadá hrozně. Abych se vrátila k těm parkům, ten nejhezčí, ve kterém jsme tu byli, je určitě Heaton Park, který je obrovský a je tam spousta věcí k vidění.

Jinak je tu hodně míst, které stojí za návštěvu. Byli jsme se podívat třeba v muzeu věnovaném vědě a průmyslu (dobrovolné vstupné), kde je hodně zajímavých věcí k vidění a dokonce i já, i když se o tyhle věci zas tak nezajímám, jsem si tam našla něco, co mě bavilo. Taky jsem byla v knihovně nazvané John Rylands Library a to je to jedno z nejkrásnějších míst. Kouzelné.


POSLEDNÍ TÝDNY V ANGLII.

17. srpna 2016 v 15:31 | Lenča |  ANGLIE
Z prázdnin v Anglii zbývají už jen dva týdny a těším se zase zpátky domů. Abych to shrnula, něco jsem si tu vydělala, ale bylo to spíš jen pokrytí toho, co jsem dala za ubytování a něco málo navíc. Přes dva týdny jsem pracovala v jednom skladu s oblečením, kde mě to fakt bavilo a vypadalo to, že už tam budu až do konce, no ale pak tam začalo být málo práce a už mě nepotřebují.

Ale, i když jsem z těchhle prázdnin nijak zázračně nezbohatla, nelituju, že jsem sem jela, byl to dobrý zážitek, mám Anglii ráda a líbilo se mi tu ty dva měsíce žít a vyzkoušet si jaké to je. Trochu si pokecat anglicky a nadýchat se anglického vzduchu :D Prostě fajn prázdniny. Ale už se zase těším domů. Co nechodím do práce, tak hodně čtu, dokonce jsem se tu zaregistrovala do knihovny. Četla jsem The Rosie Effect (pokračování Rosie Projectu) a bavilo mě to skoro stejně moc jako první díl, za dva dny jsem měla přečteno. A teď jsem si půjčila Go Set a Watchman od autorky knihy Jako zabít ptáčka, která patří k mým oblíbeným. Zatím to není až tak dobré, ale jsem jen zhruba ve třetině, možná ani to ne.

Chodíme na procházky, do parků a je to prostě fajn:) A hrozně se těším na náš týden ve Španělsku na začátku září. Až si lehnu na pláž a budu se opalovat a číst a unášet vlnami. Co se týče čtení, tak mám na pláž naplánované Sesterstvo putovních kalhot, protože to je prostě dokonalá četba na léto a už jsem to dlouho nečetla, tak si to chci připomenout. Nevím jestli jsem psala kam konkrétně jedeme... no, jedeme do Málagy, což jsem si vybrala já, protože jsem viděla hodně fotek, na kterých to tam vypadalo fakt krásně a mám naplánovaných pár míst, kam prostě musíme jít. Ale jsme tam jen na chvíli, tak jsem to s tím seznamem zase tak nepřeháněla.

Mějte se krásně a užívejte zbytek prázdnin, L.


HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD!

5. srpna 2016 v 10:17 | Lenča |  HARRY POTTER
Konečně! Tak jsem se v neděli konečně dočkala a dostala do rukou nového Harryho Pottera. Od doby, kdy vyšly Relikvie smrti, uběhlo 9 let, a tak se není čemu divit, že jsem tolik očekávané pokračování přečetla za jediný den.

Ani nevím, kde začít, protože je toho tolik. Řeknu vám jen, že pokud máte rádi Harryho Pottera a pokud jste četli ty knihy, tak si to určitě přečtěte, protože i když to není jako ty původní příběhy, zdaleka ne, je to ten svět a je to pokračování a vidíme všechny staré známé postavy a jejich budoucnost a dospělost a jejich děti, a je to prostě úžasné. Český překlad by měl vyjít 12. září. Dál rozhodně nepokračujte, pokud se chystáte knihu číst, protože zbytek článku bude plný spoilerů.