HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD!

5. srpna 2016 v 10:17 | Lenča |  HARRY POTTER
Konečně! Tak jsem se v neděli konečně dočkala a dostala do rukou nového Harryho Pottera. Od doby, kdy vyšly Relikvie smrti, uběhlo 9 let, a tak se není čemu divit, že jsem tolik očekávané pokračování přečetla za jediný den.

Ani nevím, kde začít, protože je toho tolik. Řeknu vám jen, že pokud máte rádi Harryho Pottera a pokud jste četli ty knihy, tak si to určitě přečtěte, protože i když to není jako ty původní příběhy, zdaleka ne, je to ten svět a je to pokračování a vidíme všechny staré známé postavy a jejich budoucnost a dospělost a jejich děti, a je to prostě úžasné. Český překlad by měl vyjít 12. září. Dál rozhodně nepokračujte, pokud se chystáte knihu číst, protože zbytek článku bude plný spoilerů.Kniha začíná momentem, kterým skončily Deathly Hallows, a to scénou na nádraží King's Cross. Jsem ráda, že se rozhodli začít zrovna tady, už jen proto, že přesně tam jsme naše milované postavy viděli naposledy.

Moje nejoblíbenější postava z Cursed Child je určitě Scorpius Malfoy. I když jsou si podobní, je povahově tak jiný než Draco, že by mě vážně zajímalo, jaká musela být jeho matka. Scorpius je totálně úžasný a jeho postava je tak vtipná. V podstatě hlavní postavou tohohle díla je Albus Severus Potter, do kterého jsem se zase narozdíl od Scorpia zas tak moc nevžila. Popravdě je docela otravný - v mnoha věcech je jako Harry a i ten byl místy dost na facku :D Byla jsem nadšená, když ho Moudrý klobouk poslal do Zmijozelu:) To přátelství těchhle dvou je úžasný.

Je škoda, že jsme se více neseznámili taky s dalšíma dvěma dětmi Harryho a Ginny, s Lily a s Jamesem. A Hugo tam snad ani nebyl. Rose Granger-Weasley, na druhou stranu, jsme viděli v mnoha scénách a je tak úžasnou kombinací vlastností Rona a Hermiony, že je to hrozně roztomilé a úžasné zároveň. V knize je taky pár Romione scén, které jsem si naprosto užila, protože ti dva jsou můj neoblíbenější knižní pár ze všech. Taky mi přišlo úžasné, že je Hermiona ministryní kouzel, protože nikdo jiný se na to místo asi nehodí víc.

Další zajímavé interakce byly ty mezi Harrym a Dracem, bylo docela vtipné to sledovat. A ta ironie, že jejich synové, se hned od začátku stali nejlepšími kamarády.

Tak jsem probrala postavy a je na čase, abych taky napsala něco k ději téhle knihy. Ten příběh je fakt dobrý, obraceče času a tolik nebezpečného hraní si s návraty v čase. Ty scény, kdy to ti dva kluci všechno zvrtali, a Scorpius se vrátil do budoucnosti, kde Bitvu o Bradavice vyhrál Voldemort, byly tak zdrcující, že to ani nemožné. Bylo zvláštní a zajímavé vidět, jak to mohlo všechno dopadnout. A Voldemort měl dítě? Dceru?! Když jsem si tohle přečetla, musela jsem se začít smát. A s kým jiným než s Bellatrix.

Tahle knížka splnila moje očekávání. Nenapsala to Jo, takže to samozřejmě nemůže být tak dokonalé a není to kniha jako taková, ale scénář divadelní hry, takže taky úplně jiný formát. Ale je to pokračování, Jo na tom spolupracovala a už jen proto, že je to prostě něco ze světa Harryho Pottera, je to totálně úžasné a jsem nadšená. Knížku jsem si byla vyzvednout v neděli dopoledne a ještě jsem musela čekat, než knihkupectví konečně otevře, a pak jsem začala číst ještě na cestě domů a někdy večer ji dočetla. A už teď si ji čtu znovu :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama