JÁ VĚŘÍM NA VÍLY.

13. října 2016 v 13:27 | Lenča |  MY THOUGHTS
Přemýšlela jsem nad otázkou, kde se vidím za deset let, ale myslím, že to je až moc dlouhá doba. Realističtější pro mě je zamyslet se nad dobou za pět let. Pokud všechno půjde dobře, za pět let budu mít už dva roky po dokončení školy a budu magistra. Bude mi dvacet sedm. Nejspíš už budu chtít tou dobou mít děti. Ráda bych už za pět let třeba měla dítě. Dřív jsem si nedokázala představit mít dítě dřív než ve třiceti, ale názory se mění a teď je to takové, že bych měla dítě ráda už před třicítkou. Jsme spolu s L už dva roky, ale taky se dá říct, že teprve dva roky a pravda je, že nemůžu vědět, co se stane a třeba bude za pět let všechno úplně jinak. Ale jak jsem i nazvala tenhle článek, já věřím na víly. A věřím, že všechno dopadne podle mých představ. A když ne, tak se budou ty moje představy hold muset změnit.

Abych pokročila dál, netuším, kde budu pracovat. Zatím ani nevím, jaký obor si vyberu na magisterském studiu. Tak nějak váhám mezi učitelstvím a překladatelství a pořád je ve hře taky možnost, že budu pokračovat prostě v angličtině, ale zatím ještě nevím. Přihlášky si nejspíš dám na všechny tři, ale nechci to zase mít tak, že půjdu prostě tam, kam se dostanu, lepší by bylo prostě sama vědět, co bych chtěla víc. Ještě je zatím chvíli čas, tak uvidíme. Mám teď jeden překladatelský předmět a taky jeden tlumočnický a oba mě celkem dost baví, ale nejsem si pořád úplně jistá, jestli bych tohle chtěla dělat jako kariéru. To učitelství mě asi láká víc. No a samozřejmě je taky možnost si to dát jako dvojobor, což možná i udělám. Ale jak říkám, zatím mám ještě chvíli čas.

Co se týče místa, kde se vidím za pět let, je to rozhodně Brno. Nechci nikam jinam, já Brno prostě miluju. Za ty dva roky a pár měsíců, co tu bydlím, jsem si to město hrozně zamilovala, přirostlo mi k srdci a jinam nechci. Když mi bylo o pár let míň, hodně jsem se chtěla přestěhovat někam do ciziny, ale můj názor na tohle se celkem změnil a po tom, co jsem tohle léto strávila v Anglii, vím, že chci zůstat v ČR. Anglie je sice krásná, líbilo se mi tam, ale tady to mám prostě radši. Ale chci cestovat. Mám strašně moc míst, kam bych se chtěla podívat a vím, že si to splním, už jen proto, že když budu chtít, tak to prostě vyjde. Nepotřebuju bydlet v luxusním hotelu ani jíst drahá jídla, mnohem důležitější je pro mě se prostě na všechna ta místa podívat. A to taky souvisí s tím, co bych chtěla za pět let. Chtěla bych mít procestovaných víc a víc míst a prostě pořád cestovat a užívat si života a tak :)

 


Komentáře

1 Olivka Olivka | Web | 13. října 2016 v 19:42 | Reagovat

taky věřím! :)
měla jsem krásný výhledový plán už od gymplu: na výšce si najdu toho Pravého, Jediného, Dokonalého, do roka po státnicích (magisterských) se vezmeme, pak děti do třicítky a bude jedna krásná a šťastná rodinka. jenže nebyla splněna ta první podmínka a s tím to celé padlo. teď se jeden večer vidím ve svém (zatím imaginárním) bytě sama, druhý s kamarádem a třetí s přítelem (s tím kamarádem, co by nebyl už "jen" kamarád) a tak pořád do kola, jen někdy vymyslím, nějakou novou volovinu.
a s místem k bydlení to mám stejné. od zdrhnutí za hranice už jsem upustila, ale to je tak všechno co vím. říkám, že budu tam, kde najdu práci, ale i tak podvědomě koukám po inzerátech, které se týkají našeho kraje, ideálně okresu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama