Listopad 2016

GILMORKY.

28. listopadu 2016 v 11:26 | Lenča |  SERIES
Bože můj, tolik pocitů. Ani nevím, kde začít. Po 10 letech, po tolikrát dokola zhlédnutých všech sedmi řadách, po neskutečně dlouhém čekání, přišlo pokračování. Čtyři zhruba 90minutové epizody. Šest nových hodin, které můžu sledovat. Nepřišlo mi to jako šest hodin. Chtěla bych víc. Potřebovala bych víc. Ale jsem nadšená, že je aspoň tohle a jsem nadšená z těch čtyř nových dílů.

Začneme touhle písničkou. Protože pokud milujete Gilmorova děvčata, budete ji znát. Reflecting Light. Tahle písnička znamená všechno.
Tak jo, zbytek článku bude plný SPOILERŮ, takže pokud se na Gilmore Girls: A Year in the Life plánujete dívat nebo prostě nechcete zatím vědět, co se tam stane, vraťte se sem později, až se na to podíváte :)


FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A KDE JE NAJÍT.

27. listopadu 2016 v 11:57 | Lenča |  MOVIES
A tak přišel film, na který jsme se my všichni fanoušci Harryho Pottera tak těšili a na který jsme všichni byli tak zvědaví. Nevěděla jsem moc, co čekat a tak jsem na to šla plná zvědavosti a nevědomí, co vlastně v následujících dvou hodinách budu sledovat.

Co se děje mi došlo ve chvíli, kdy film začal a ozvala se stará známá znělka Harryho Pottera. Tohle je další film ze světa Harryho Pottera. Po tak dlouhé době. Určitým způsobem to bylo i víc vzrušující, než když jsem vzala do rukou Prokleté dítě. Protože Fantastic Beasts v sobě opravdu mají kus JK Rowlingové. Je to psané její rukou a je to poznat.

Fantastická zvířata jsou příběhem ze světa kouzelníků, z doby někdy kolem poloviny 20. století, odehrávající se v New Yorku. V Americe je kouzelný svět trochu jiný, mají jiná pravidla a třeba mudly nazývají no-mags. Příběh, který se ve filmu odehrává, je dost komplikovaný, jak už to tak u JKR bývá. Fantastičtí tvorové, kteří se tam objevují, jsou hrozně úžasní a kouzelní a vtipní :) A opět se tu pracuje s ohromně zajímavými postavami. Newt Scamander je tak trochu stydlín, který žije ve svém vlastním světě a svou láskou ke zvířatům vám může připomínat milovaného Hagrida. A pak je tu Tina a její sestra Queenie a nomag Jacob, kterého si prostě zamilujete. No a záporací nejsou o nic míň úžasní. Ale co vám budu vyprávět, to prostě musíte vidět. Já sama bych na to nejradši šla znovu.

Pokud váháte, jestli film zhlédnout, tak neváhejte. Je to napínavé, je to vtipné, je to krásné a hlavně je to neskutečně kouzelné.


CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ

21. listopadu 2016 v 11:41 | Lenča |  MOVIES
Dneska budu psát o filmu, který nejspíš znáte a s největší pravděpodobností jste ho i viděli. Já, po tom, co jsem se na něj konečně podívala, ani nechápu, že jsem ho viděla až teprve teď. Mám hrozně ráda Lea DiCapria, je to můj snad i nejoblíbenější herec, takže jsem vůbec neváhala a konečně si ten film konečně pustila. Kromě Lea tam hraje taky úžasný Tom Hanks :) A ještě režie Stevena Spielberga, co by to mohlo být jiného než dokonalý film?

Jako vážně, jestli jste tenhle film neviděli, tak neváhejte a koukněte se na něj. Mně se hrozně líbí filmy podle skutečné události, životní příběhy. A tenhle byl opravdu zajímavý. Je to celkem zvláštní, protože Frank William Abagnale byl vlastně opravdu zločinec, ale když vidíte ten jeho příběh, on je mnohem víc než jen nějaký obyčejný zločinec. Je to až neskutečně chytrý člověk. Prostě, já jsem se u toho filmu tak smála, ani ne, že by to bylo až tak vtipný (i když místy bylo), ale už jen proto, jak měl ten kluk všechno promyšlený, vždycky byl o krok napřed.

Žánrově se dá film nejlépe zařadit mezi životopisné. I když je to vlastně film o zločinci, po kterém pátrá FBI, není to ani náhodou tuctová kriminálka, protože ty nemám ráda ani já. Malinko drama a trochu komedie a celkově prostě hodně zajímavý film, který má sice skoro dvě a půl hodiny, ale vůbec vám to tak nepřijde :)


FRANTIŠKOVY LÁZNĚ.

19. listopadu 2016 v 12:18 | Lenča |  FOTKY
Po třech letech, kdy jsem tu byla naposledy a dokonce po sedmi letech, kdy jsem tu strávila celý měsíc, jsem znovu na pár dní ve Františkových Lázních. Je tu krásně. I když neustále prší a je zataženo a není zrovna to pravé počasí na výlet. Ale Františkovy Lázně jsou hrozně pěkné město, takže když mi mamka nabídla, jestli bych sem s nima jela, tak jsem neváhala.

LINKIN PARK V ČR!

16. listopadu 2016 v 14:00 | Lenča |  MUSIC
Když jsem se v pondělí dozvěděla, že budou v červnu 2017 v Praze, málem jsem se zbláznila :D Prostě Linkin Park! Koncert Linkin Park je můj sen. Linkin Park jsou mojí nejoblíbenější kapelou a mám je ráda už hrozně dlouho. Když tu měli koncert naposled, už v roce 2008, moc jsem chtěla jít, ale byla jsem ještě malý škrvně a nebylo to tak jednoduchý. Ale teď půjdu, protože jak jsem říkala, nehodlám čekat dalších devět let, než sem zase přijedou :D

Linkin Park poslouchám v takových specifických situacích. Když jsem naštvaná, tak mi nic nepomůže líp než právě oni. Když se potřebuju do něčeho fakt donutit, tak si je pouštím. Když nechci slyšet svoje okolí, nepustím si nic jiného. Prostě Linkin Park. Můj hudební vkus se za posledních deset let hodně měnil, ale Linkin Park poslouchám už fakt téměř těch deset let (zhruba od Minutes to Midnight a to vyšlo v roce 2007) a pořád je miluju. Linkin Park jsou taky jedna z mála věcí, které máme společné s L. Jako, máme i jiné písničky, který se nám líbí oběma, ale celkově je náš hudební vkus totálně jiný. No a Linkin Park prostě zbožňujeme oba.

Moje nejoblíbenější písnička je jednoznačně In The End. Největší srdcovka. In The End je pro mě ta nejlepší písnička na světě. Ale jinak se mi líbí skoro všechny a spoustu z nich bych taky zařadila mezi své oblíbené. Nemá smysl to vyjmenovávat, protože si myslím, že všechny mají něco do sebe.

Když jsem začala Linkin Park poslouchat, zhruba kolem roku 2007, tedy ve třinácti, tak jsem pořád brouzdala po různých fanouškovských stránkách o kapele, četla si novinky o nich, hltala každou novou informaci. Dokonce si dost jasně vzpomínám, že jsem jednou dělala do angličtiny nějakou prezentaci nebo referát o Chesteru Benningtonovi, jejich zpěvákovi a frontmanovi kapely.

Jestli Až to vyjde a 11. června pojedu do Prahy, bude to vážně můj splněný sen a pořád mi přijde takové neskutečné, že je asi vážně uvidím na živo :)


IDEÁLNÍ VÁNOCE.

15. listopadu 2016 v 16:28 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahhh, jsou už úplně brzo. A jako každý rok se samozřejmě těším, protože Vánoce miluju a je to pro mě ta nejkouzelnější doba v celém roce. A protože už jsou skoro za měsíc, tak jsem si po dlouhém přemýšlení (a Nikčině radě) řekla, že napíšu o tom, jak vypadají moje ideální Vánoce.

Trávím je s lidmi, které mám ráda, se svou rodinou. S bráškou si povídáme o tom, co bychom chtěli dostat, zdobíme stromek, hrajeme hry, cpeme se cukrovím (a hádáme se o poslední kousky sádlovýho, který máme oba hrozně rádi :D). V televizi běží pohádky a i když jich moc nestihnu, na ty nejoblíbenější si sednu před televizi s horkou čokoládou a koukám, jako bych S čerty nejsou žerty viděla poprvé.

Mám hrozně ráda vánoční cukroví, nejvíc na světě vanilkový rohlíčky. A taky všechno další vánoční jídlo. Na Štědrý den máme vždycky na oběd zelňačku, kterou moje maminka umí tak výbornou, že jsem neschopná si nepřidat :) A pak večer klasicky ryba a bramborový salát, i když kapra nesnáším. Ale naštěstí máme většinou třeba lososa nebo pstruha, takže mňam!

Když se najde čas, tak ráda čtu vánoční knížky. Letos plánuju si někdy kolem Vánoc přečíst The Twelve Days of Dash and Lily, protože to zní celkem dobře a taky už jen kvůli tomu tématu Vánoc.

No a samozřejmě se nemůžu dočkat vánočních trhů. Turbomošt a churros a všechny ty stánky s nejrůznějšíma blbůstkama, je to pro mě ráj (:


A TAK VYHRÁL TRUMP.

9. listopadu 2016 v 10:35 | Lenča |  POLITIKA
Přijde mi až skoro neuvěřitelné, že jsem za celou tu dobu o amerických volbách nic nepsala. No ale dneska prostě musím, protože potřebuju ventilovat svoje myšlenky. Prostě... ráno, jsem se probudila, koukla na mail, šla si uvařit kafe a pak si vzpomněla, že už vlastně budou nejspíš výsledky voleb. No a taky, že jo, nebo aspoň téměř. Na idnes titulek něco jako "Trump má nakročeno k vítězství".

Nebyla jsem překvapená. Jen zklamaná. Před pár měsíci jsem byla ještě docela přesvědčená, že Hillary vyhraje. Ale v posledních týdnech jsem si už myslela, že to bude Trump. Doufala jsem, že přece ti lidi nejsou tak blbí, ale tak nějak jsem tušila, že jsou. Bohužel. Snažím se ty lidi pochopit, ale to je prostě nemožný. Řekněte mi někdo PROČ?!

Když se dívám na statistiky, kdo koho volil - 42% žen volilo Trumpa. Nechápu, opravdu nepochopím, jak může i jen jedna jediná žena toho chlapa volit. (Ne, že by tohle nějak omlouvalo mužskou část voličů, že ho volili.) Prostě, to jsou slepí nebo hluší nebo jim je jedno, že si právě zvolili chlapa, kterej nemá absolutně žádné morální hodnoty a vypustí z huby věci, které by neměl nikdy říct nikdo, natož prezident. Volilo ho přes polovinu křesťanů - jako, cože? Já sama jsem nevěřící, ale pokud vím, tak se křesťanská víra snaží hlásat dobro, a tohle vám připadne jako dobro?!

Amerika si zvolila prezidenta, který chce postavit zeď na hranici s Mexikem, značně rozvolnit zákony ohledně kontroly zbraní (například i zrušit zákaz zbraní ve školách), je proti svatbám gayů a radši ani nebudu začínat s jeho sexistickými názory a výroky. Vážně může tohle připadat Američanům jako někdo, kdo udělá Ameriku znovu skvělou? Je to obrovský krok zpět a obrovský krok špatným směrem.