Březen 2017

KRÁSKA A ZVÍŘE

30. března 2017 v 22:08 | Lenča |  MOVIES
Na Beauty and the Beast jsem byla v kině už v den premiéry, s Nikolkou. Dost jsem se na ten film těšila a klidně přiznám, že to bylo z velké části kvůli Emmě Watson, kterou mám moc ráda. Viděla jsem postupně v kině snad tři trailery a tak se to těšení tak nějak stupňovala a byla jsem fakt zvědavá. Ale nečekala jsem, že se mi to bude líbit až takhle moc :)

Jak už jsem zmíňila, hlavní roli Belle hrála Emma Watson, kterou asi představovat nemusím. Zvíře hrál Dan Stevens, kterého proslavilo hlavně Downtown Abbey. Dál tam hrál Luke Evans, který hrál v Hobitovi a pamatuju si ho taky z Dívky ve vlaku. Jinak tam taky hraje třeba Emma Thompson, i když většinou ve své nečlověčí podobě :)

Já mám ráda filmy, ve kterých je hudba, takže se dalo čekat, že právě ta hudební stránka se mi bude líbit, a taky, že jo. Ty písničky zbožňuju. Stejně jako po zhlédnutí La La Landu, i po Krásce a zvířeti jsem si pořád dokola pouštěla soundtrack. How Does a Moment Last Forever se mi líbí asi nejvíc a i mi nejvíc uvízla v hlavně, ale všechny jsou fakt hodně dobré.

Je to krásný příběh. Pohádka a romantika. Bylo tam taky hodně vtipných momentů. Úplně všechny ty postavy byly úžasné a hrozně milé. Bylo to dojemné a taky napínavé až do konce. A myslím, že u takovéhle klasiky nebudu spoilerovat, když řeknu - kdo by nemiloval šťastné konce (: Hned bych na to šla znovu.Nevím, chtěla jsem psát dlouhý článek, ale ono to úplně moc nejde popsat, lepší bude, když si na to zajdete sami, pokud máte rádi podobné filmy :)

FINALLY.

28. března 2017 v 13:19 | Lenča |  DENÍČEK
Dneska jsem odevzdala bakalářku a tak mi po měsících odkládání; strachování, že to nezvládnu a spousty stresu, konečně spadl tenhle velký kámen ze srdce. Zatím jsem to odevzdávala jen mému vedoucímu práce a určitě budu ještě trochu upravovat podle toho, co mi řekne, ale v podstatě to mám hotové, což je úplně super. Teď mě sice čeká učení na státnice, ale fakt si myslím, že to nejtěžší mám za sebou, protože psaní bakalářky pro mě byla opravdu náročné, hlavně psychicky.

A teď už mám zase konečně čas napsat něco na blog :) Jsem zrovna ve škole, mám mezi přednáškama, ještě mě dneska čeká jedna, hodně nezábavná, a tak využiju tuhle chvilku, abych konečně zase po sto letech něco napsala. Březen byl dlouhý a náročný. Po celý březen a asi už i koncem února jsem začala na spoustu věcí říkat, že v dubnu. V dubnu půjdeme na brusle, v dubnu napíšu na blog, a 'duben' byla taková hrozně vzdálená doba.

Tak jo. Od té doby, co začal semestr, jsem vlastně celkově moc nepsala. Mám teď školu jen v úterý, což je fajn, i když nemám žádné extra zábavné předměty, ale mám většinu předmětů s mýma oblíbenýma holkama, což je super :) Každou středu chodím na zumbu, která mě hrozně baví a fakt si každou tu hodinu užívám. Sice nemůžu moc posoudit, jak moc mi to jde, sice se cítím, že u toho musím vypadat skvěle, ale kdybych se viděla, tak bych si to možná už nemyslela :D Ale o to nejde, fakt mě to baví a už jen to, že každou hodinu vím líp a líp ty kroky, mi dělá radost :)

Taky v poslední době hodně hodně chodím do kina. Asi určitě ještě napíšu rozsáhlý článek o Krásce a zvířeti, protože se mi ten film tak moc líbil, že by ani nešlo o něm nenapsat. Nejradši bych na něj šla znova, hned. Jinak jsem neskutečně nadšená, že už je jaro a venku je krásně a teplo a třeba zrovna dneska by se dalo jít klidně i jen v tričku. Miluju jaro!

Koniklece, na které jsme se byli s Lubíkem nedávno dívat.

LA LA LAND!

4. března 2017 v 16:32 | Lenča |  MOVIES
Konečně konečně konečně jsem během výletu do Prahy viděla La La Land. Hrozně jsem na to chtěla jít a čekala jsem něco skvělého a opravdu jsem se nespletla, je to překrásný film.

Já jsem beznadějná romantička a vážně miluju filmy plné dobré hudby, takže romantický muzikál, to je něco přesně pro mě. V hlavních rolích Ryan Gosling (ten nejkrásnější herec na světě) a Emma Stone, kterou jsem taky viděla v několika filmech a mám ji ráda. Když jsem o filmu poprvé slyšela a měla jen těchle pár informací, hned jsem viděla, že tohle určitě musím vidět. A už jsem myslela, že se na to do kina ani nedostanu, ale nakonec to vyšlo.

Je to romantický příběh odehrávající se v LA, v Hollywoodu. Příběh dvou lidí s velkými sny. Ona touží být úspěšnou herečkou a jeho snem je otevřít si jazzový klub. A pak potkají jeden druhého a zamilují se a ani jeden nemá svůj sen příliš blízko na dosah. Jsem taky snílek a mám ráda lidi, kteří mají své sny a jsou ochotní udělat tolik, aby jim to vyšlo. Fakt moc pěkný film. A ta hudba! City of Stars, což se ve filmu několikrát opakuje, mi bude hrát v hlavě ještě hodně dlouho. A i všechny ostatní písničky jsou tak pěkné. Chcete vstát a tancovat. Prostě, pokud máte tenhle typ filmů rádi, tak se na to koukněte, stojí to určitě za to :)


DO PRAHY.

1. března 2017 v 19:09 | Lenča |  DENÍČEK
Sedím ve vlaku a i když jsem si plánovala, jak se budu po cestě učit a pracovat na bakalářce, jsem teď tak unavená, že to ani nejde. A tak jsem si řekla, že aspoň napíšu něco málo na blog.

Jedu teď na pár dní do Prahy, za rodinou a těším se, protože jsem je už nějakou dobu neviděla a taky jsem už dlouho nebyla v Praze. Tak si teď užívám cestu Regiojetem, když už nám konečně aspoň párkrát za den jezdí do Brna. Nemáme v Praze žádné zvláštní plány, jen strávit čas s rodinou, možná do aquaparku, nějaké procházky, uvidíme. Ale zatím to vypadá, že bude alespoň do víkendu dost teplo, což je super.

Jinak je teď moje jediná starost pořád bakalářka a ještě měsíc bude. Dnes začal březen, takže už na ni mám jen měsíc a nechápu, jak se to stalo :D Ale pracuju na tom. Ne každý den to jde, ale některé dny to zase jde nadprůměrně dobře, takže se to vyrovná. Musím to zvládnout, takže to prostě zvládnu. Minulý týden mi taky začala škola, ale mám ji tento semestr jenom v úterý, což je vzhledem k bakalářce super. A taky teď chodím na zumbu. Dneska jsem měla druhou hodinou a sice je to dost náročný, ale fakt mě to baví :)

Tak jo, jen jsem chtěla napsat takový malý update. A za chvíli budu v Praze :) Pak asi nejspíš napíšu nějaký článek o tom, jak bylo.