JAK JSEM NAPSALA BAKALÁŘKU A NEZEŠÍLELA

30. dubna 2017 v 21:55 | Lenča |  MY THOUGHTS
(i když jsem k tomu chvilkama neměla daleko)

Ve čtvrtek jsem dostala do rukou hotovou, vytisknutou, svázanou finální verzi své bakalářky. Skvělý pocit. Byl to dlouhý proces, skoro nekonečný. Na jednu stranu celý tenhle semestr a vlastně i celý školní rok hrozně utekl, ale na stranu druhou mi to psaní i nepsaní bakalářky přišlo hrozně dlouhé, hlavně chvilkama. A neskutečně stresující.

Téma jsem měla vybrané včas i brzo, no a říkala jsem si, že začnu brzo, abych toho měla co nejvíc co nejdřív. Ale samozřejmě, takovéhle plány většinou nevyjdou, zvlášť když má někdo prokrastinaci tak moc v oblibě jako já :D Ne, vážně, já prokrastinaci nesnáším a vím, že bych s ní měla bojovat, ale když jsem měla čas celé ty dlouhé měsíce a nic jsem během nich nestihla udělat, měla jsem pocit, že prostě musím znovu koukat na Gilmorky, že si musím uklidit na stole, že musím dělat všechno ostatní, možná to znáte. A pak, aniž bych věděla, jak se to stalo, začal březen.

Můj vedoucí práce chtěl mít celou bakalářku na stole do konce března, a já jsem na začátku března opravdu měla hotové jen hodně málo. Sice se mi tak nějak podařilo odevzdat první kapitolu už někdy koncem ledna, ale to byl jen životopis a po odevzdání a pochválení, jsem se zase tak nějak zasekla. A odsekla se až s panikou, která přišla, když jsem věděla, že mi zbývá jen měsíc. Hodně jsem vzpomínala na jeden Ted Talk, kde jeden kluk mluvil o prokrastinaci a říkal, že napsal tuším 90stránkovou práci za 3 dny, a tak jsem si furt říkala, že ještě mám času dost :D Ale celý březen byl pro mě hrozně stresující. Ale zvládla jsem to, koncem března jsem odevzdala napsanou bakalářku svému vedoucímu.

Během dubna jsem ještě dokončovala a upravovala podle jeho rad a když jsem mu odevzdala finální verzi a pak přišla na konzultaci a řekl mi učitel, který je považován za nejpřísnějšího na naší katedře a kterého se všichni bojí, že je to hodně dobrá práce, nemohl jsem se cítit líp. Popravdě jsem moc nečekala, že se mu to bude líbit. Ne, že bych se nesnažila, snažila jsem se fakt hodně, ale i tak jsem si moc nevěřila a bála se, co na to řekne. No a když mi tu bakalářku pochválil, byla jsem nejvíc nadšená :)

 


Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 1. května 2017 v 10:05 | Reagovat

Taky jsem včera posílala bakalářku, naštěstí na ní mám ještě čas. Ale neskutečný opruz, asi milionkrát opravováno, dopisováno, děs.

2 Lenka Lenka | E-mail | Web | 1. května 2017 v 20:21 | Reagovat

[1]: Jojo, úplně tě chápu. Tak hodně štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama