Květen 2017

JUST A QUICK UPDATE.

17. května 2017 v 18:38 | Lenča |  DENÍČEK
Podívala jsem se dneska na svůj blog a když jsem zjistila, že jsem psala naposledy před víc než týdnem, tak jsem si řekla, že musím zase aspoň rychlého napsat.

Mám hotové tři zkoušky! A poslední před sebou za zhruba tak půl hodiny. (Píšu vám ze školního dvora :D Je to zkouška/esej, takže se na to už nemám moc co učit.) Včerejší dvě byly dost lehké a dneska jsem dostala A ze středověku, ze kterého jsem tu nejlepší známku vůbec nečekala, zvlášť po tom, co jsem si vytáhla otázku, kterou jsem zrovna nechtěla. No, není třeba zdůrazňovat, že jsem nadšená, že mám áčko :)

Dneska jsem měla (a ještě mám) hodně dlouhý den. Vstávala jsem v šest a domů se dostanu až tak kolem deváté. Ale zkoušky mám hotové a teď se můžu "vesele" začít učit na státnice. Nestíhám. Ale věřím si. Snažím se moc nenervovat, ale toho času fakt moc nezbývá. Každopádně teď tady na blogu skoro vůbec nebudu, ale určitě to vynahradím v létě. Od 5. do 7. června mi držte všechny palce :)

Ještě rychle něco netýkajícího se školy, minulý týden jsem byla v kině na druhém díle Strážců galaxie a strašně se mi ten film líbil, určitě doporučuju, pokud budete chtít do kina :) Přišlo mi to ještě lepší než první film, nejvíc vtipné a ta hudba je dokonalá!

Zatím se mějte a hodně štěstí s čímkoliv, co vás v brzké době čeká!

BRNĚNSKÝ MAJÁLES

7. května 2017 v 10:40 | Lenča |  DENÍČEK
Od té doby, kdy jsme už někdy na konci minulého roku, kupovali lístky na Majáles, ta doba uběhla hrozně rychle. A samozřejmě jsem se těšila. Jediné, co mě mrzelo bylo, že tam nebyli Chinaski, ale třeba příští rok. Moje nejoblíbenější česká skupina a už jsem je až moc dlouho neviděla.

Přišli jsme asi ve tři a byla jsem celkem překvapená, kolik tam už tak brzo bylo lidí. Ale je pravda, že letos bylo hodně dobrých interpretů už dost brzo. První jsme šli na Jelena, od kterého znám sice jen pár písniček, ale ty, které znám, jsou fakt dobré. Mezitím jsme vystáli zhruba půlhodinovou frontu na pivo, protože Majáles = fronty na vše :D Ale to nevadí, ta atmosféra Majálesu je super.

A pak už za chvilku hráli Mandrage. Pro mě určitě nejlepší interpret letošního Majálesu, hlavně i proto, že všechny jejich písničky znám, a tak jsem si celou dobu zpívala a užívala si to :) Pak už za chvíli hrál Tomáš Klus, jehož nové písničky sice moc neznám, ale hrál i některé starší. Seděli jsme na zemi a pili pivo a bylo to fajn, mám Tomáška ráda. Po něm jsme šli na Vypsanou fixu, od které znám většinu písniček hlavně kvůli L, který je zbožňuje. No a nakonec Rybičky 48, od těch mám dost písniček ráda. Po nich už nic moc dobrého nebylo, hodně lidí šlo na Marpa, ale díky nechci. A tak jsme se po Rybičkách radši vydali domů.

Ještě jsem zapomněla říct na úvod, že jsme se ještě před samotným Majálesem taky aspoň kousek prošli s majálesovým průvodem. Za naši školu hráli Rybičky 48, pak jsme chvíli slyšeli taky Jelena a i Tomáše Kluse. Příští rok chci jít na ten průvod na celý, vypadalo to super:)


Každopádně celkově byl Majáles sice slabší než třeba minulý rok, ale i tak byl hrozně fajn a užila jsem si ho :)

OBLÍBENÉ: JÍDLO & PITÍ

1. května 2017 v 20:41 | Lenča |  MY THOUGHTS
Tak mě spontánně napadlo udělat zase jednou něco jako dotazník, tentokrát mou osobou vymyšlený na mé milované téma - jídlo.