ROK 2017

31. prosince 2017 v 12:32 | Lenča |  MY THOUGHTS
A je to tady. Rok 2017 je u konce. Byl to jeden z těch nejdelších, i když zároveň utekl rychle. V první půlce roku jsem dokončovala bakalářské studium. Psala jsem bakalářku, učila se na státnice, dokončovala poslední předměty bakalářského studia a několik týdnů toho bylo opravdu příšerně moc. Ale zvládla jsem to, a když se pak jednoho krásného červnového dne objevily na internetu výsledky státnic a já se dozvěděla, že jsem to zvládla, byla to neskutečná euforie. Obrovská radost. Milník. Nemohla jsem si zvyknout, že už se vlastně nemusím nic učit.No, trošičku kecám, protože ani ne dva týdny po státnicích mě čekaly ještě přijímačky na magisterské studium, na což jsem se taky aspoň zlehka učila. Podala jsem si tři přihlášky, všechny na obory spojené s angličtinou, a na všechny se dostala. Ale já už byla v podstatě rozhodnuta, že budu studovat učitelství. A jsem za to rozhodnutí ráda, protože ten obor mě baví, většina předmětů je fajn a jsem si téměř jistá, že je právě tohle to ono, čemu se chci věnovat.

Letošní rok byl v tomhle vlastně celkově velkým přelomem. Myslím, že právě letošek byl ten rok, kdy jsem se nějak tak utvrdila v tom, že chci učit. V květnu jsem začala pracovat pro jazykovou školu a učit firemní kurzy angličtiny. V září se k tomu pak přidala ještě další jazykovka, a už to bylo. I když ne pokaždé je to snadné nebo zábavné, baví mě to a většinou ze svých kurzů odcházím s úsměvem, což je úplně ideální stav. Když jsem pak koncem září začala učitelství studovat v magisterském programu, ještě jsem se ve svém zájmu o tenhle obor utvrdila. Bude ze mě paní učitelka :) Samozřejmě se pořád nevzdávám těch myšlenek, že bych mohla jednou překládat nebo ještě lépe tlumočit, ale hlavním cíle, na který se teď soustředím, je právě to učitelství. A jsem strašně šťastná, že mám brigádu, která mi perfektně umožňuje se zdokonalovat.

Ale dost o práci a o škole. Když se vrátíme zpátky před podzim do slunného léta, to letošní bylo doopravdy jedno z mých nejlepších. Ale už jsem o tom psala v dřívějších článcích. Byla jsem pořád někde, chodili jsme plavat na procházky, navštívila jsem úžasný Berlín a překrásné Nice a Monako. Uprostřed léta jsem s celou svou rodinou oslavila na promoci ten svůj úspěch a bylo to hrozně pěkný. A když jsem se pak v září vracela do školy, měla jsem za sebou tak super léto, že jsem se zpátky do lavice vlastně i těšila.

Taky jsem letos docela dost četla. Samozřejmě, mohlo by to být i lepší, ale hlavně teď o podzimu jsem nacházela čas číst docela často, za což jsem byla moc ráda. Co mě trochu mrzí a ráda bych na tom v roce 2018 víc zapracovala, je ta moje zpropadená francouzština. V létě a ze začátku semestru jsem se jí docela věnovala, ale pak jak se hromadila práce a škola, tak toho času tolik nebylo. No a samozřejmě bych taky ráda psala častěji na blog, což se tento rok zas tak moc nedařilo.

Tenhle článek je už dost dlouhý a obdivuju vás, pokud jste dočetli až sem. Konce a začátky roku jsou pro mě vždycky takové přemýšlivé, kdy uvažuju, co bylo a co bude. Rok 2018? Určitě bude boží. Budu si muset vymyslet téma diplomky a začít na ní pracovat. To je taková asi hlavní věc, co mě čeká. A jinak asi dál studovat a pracovat. A cestovat! Ale o tom zase v příštím článku :)

 


Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 12:48 | Reagovat

Já ani nevěděl, že měl takový počet dní. :D Hlavně že ti rychle uběhl. Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)

2 Lenka Lenka | 3. ledna 2018 v 12:18 | Reagovat

[1]: Děkuju mockrát a to samé přeji i tobě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama