CALL ME BY YOUR NAME.

13. září 2018 v 20:10 | Lenča |  BOOKS
Už měsíce po té knížce pokukuju a pokaždé, když jsem procházela knihkupectvím, jsem přemýšlela nad její koupí. Hodně jsem o ní slyšela a tak jsem se rozhodla si ji nakonec taky koupit a přečíst. A stálo to za to.

Je to příběh o silné a hluboké lásce. Odehrává se na pobřeží Itálie v období jedněch krásných letních prázdnin. Je to hodně specifická knížka. Já vím, "specifická" je takové slovo, které vám nic neřekne, ale k téhle knize se hodí. Je zvláštní a intenzivní a úplně jiná než cokoliv, co jsem kdy četla. Malinko malilinko mi připomněla One Day od Davida Nichollse, i když vlastně ani pořádně nevím čím, možná tou intenzivností a láskou a vášní. A přestože některé jiné postavy jsou tak trochu hůře pochopitelné, hlavní postavu Elia jsem si oblíbila.

Jak říkám, je to hodně silné a chvilkama, když jsem knížku četla někde v MHD, jsem při těch scénách doufala, že mi to nikdo nečte přes rameno :D Chvilkama jsem vůbec nevěděla, co si myslet a měla jsem hodně smíšené pocity. Ale to asi ostatně celou dobu. Je to docela nová knížka, ale tím, že se děj odehrává v 80. letech, má v sobě takový nádech starých časů. A i to dělá celou knihu hodně originální.

Možná jste slyšeli o filmu, který byl na motivy téhle knížky natočen. Zatím jsem ho neviděla, ale mám ho určitě na programu, i když si vůbec nejsem jistá, jestli a jak je to vůbec převeditelné do filmu.

 


Komentáře

1 Cath Cath | 14. září 2018 v 9:49 | Reagovat

Na film se určitě podívej. Upřímně doporučuji. Stojí za to a Elio by tě neměl zklamat. :)

2 zamotana zamotana | Web | 17. září 2018 v 18:23 | Reagovat

Já jsem úplný opak, viděla jsem film, ale nečetla knihu, ale neskutečně se těším, až se k tomu konečně dokopu. Je samozřejmé, že do filmu nejde vtlačit každý detail z knihy, ale podle mého skromného názoru je natočený perfektně. Taky doporučuji. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama