PŘEDSTAVA MÉ BUDOUCNOSTI

14. září 2018 v 18:40 | Lenča |  MY THOUGHTS
Sedím ve žlutém ušáku, s nohama pod sebou, v pyžamu a s rozcuchanými vlasy. Na stolku hned vedle, mezi hromadou všelijakých papírů, stojí hrneček s napůl vypitou kávou. S mlíkem a pořádnou lžičkou cukru. V pozadí hraje nějaká klišoidní hudba a na dece uprostřed obyváku si hraje děťátko.

Některé představy jsou reálnější než jiné a jiné zase hloupější nebo naivnější. Ale jen a jen moje. Varování: Jsem beznadějný optimista.Běžím po pobřeží Atlantského oceánu s bernským salašnickým pejsem po svém boku, v té nejkrásnější vesničce, kterou jsem kdy navštívila, v Liscannor. Je těžké vyjádřit, co v sobě tahleta vesnička skrývá tak kouzelného, že jsem si ji tak zamilovala, ale rozhodně se tam vrátím. A dokonce je to jedno z mála míst v zahraničí, kde bych si dokázala představit žít. Jednou... Procházím se po tom nekonečném pobřeží, po zádech mě šimrá vítr a poslouchám ten uklidňující šum moře. Nikde nikdo, jen já a to neskonale nádherné místo. Není nikde, kde bych byla radši, není kam spěchat. Tohle je můj domov, patřím sem. Po procházce si zajdu do místního pubu a prohodím pár slov s místními, všichni se tu znají. A jak jsem tenhle vesnický aspekt nikdy neměla ráda, tady to bezpodmínečně miluju.

...

Sedím někde na druhém konci světa, v kavárně, protože jak jinak. Navštěvuju další z míst na mém seznamu, a těším se, kam mě nohy donesou příště. A na té výpravě v dalekých krajích, ať už jsem zrovna kdekoliv, s sebou vláčím sešit. Píšu a píšu, protože právě pracuju na své páté knize. Možná se ty moje knihy neprodávají po celém světě, ale hrstka lidí je čte s radostí a já mám radost právě z tohohle. Jsem šťastná. Šťastná. Šťastná.

...

Nejraději ze všeho bych tu svou budoucnost chtěla vidět právě takhle:

Vedle osoby, kterou miluju, i přes to všechno, jak moc mě občas štve. S nohama ve vzduchu a s tím naším městem ležícím nám na dosah. Můžeme mít všechno, co chceme a co budeme chtít. Nebude to všechno bez problému a bez starostí, ale nám se to podaří. Už jen proto, že to strašně moc budeeme chtít. Akorát těch nožiček tam narozdíl od tohohle obrázku bude ještě o nějaký ten pár navíc... :)
 


Komentáře

1 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 15. září 2018 v 15:37 | Reagovat

Dobrý článek

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. září 2018 v 10:56 | Reagovat

Pěkně vyjádřeno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama