DENÍČEK

ZAČÁTEK PRÁZDNIN

19. června 2018 v 10:41 | Lenča
Sedíme ve žlutém vláčku na cestě do Prahy a dnes odpoledne odlítáme směr Dublin. A tak, abyste až do konce června, kdy se vrátím, nebyli bez článku, napíšu jeden krátký ještě teď :)

Prázdniny už jsou v plném proudu a nevím, jak je to možný, ale přijde mi, že ty dny utíkají 20krát rychleji než během semestru. Ale všechno je super a užívám si to relativní volno.

Skončil Ignis brunensis, a já byla tentokrát až na ten závěrečný, na všech ohňostrojích a byly opravdu krásné. Letos se to vztahovalo ke 100 letům republiky. Většinu ohňostrojů jsme taky spojili s potkáváním se s kamarádama a bylo to super. Ve čtvrtek byla v Brně Vendulka a byly jsme spolu v kině na Já, Simon, protože už to konečně dávají v kinech. Šla jsem na to už podruhé a byla jsem stejně nadšená. Jsem tím doslova posedlá - byla bych schopna jít i potřetí. Čtu teď potřetí tu knihu :) A taky jsem si sehnala další dvě knihy od autorky, tak třeba některou z nich přečtu během toho cestování.

Kromě toho jsme o víkendu měli rodinnou sešlost, což bylo hodně zajímavé. Byla to hodně široká rodina a dozvěděla jsem se věci, které jsem třeba vůbec nevěděla. Takový milý návrat ke kořenům. A mimo to jsem se podivala do Hranic, je tam moc pěkně.

A to bude pro dnešek všechno. Ozvu se po návratu anebo když bych měla volnou chvíli a chtělo se mi ťukat článek na mobilu, ještě během dovolené:) Papa, mějte se zatím.


13 TÝDNŮ PRÁZDNIN PŘEDE MNOU.

6. června 2018 v 12:03 | Lenča
Minulý týden jsem zvládla svou nejtěžší, neobávanější poslední zkoušku (z psychologie) a to dokonce na áčko. Pak jsem dodělala ještě úkoly do jednoho předmětu a tradá, mám prázdniny! Přes tři měsíce volna, až na těch pár kurzů, které budu učit a k mé radosti mi zůstaly i během prázdnin :)

A co budu vlastně o prázdninách dělat?

Za dva týdny odjíždíme na osm dní do Irska, na což se už hrozně moc těším. Začínáme v Dublinu a končíme v Belfastu, s několika zastávkama mezi tím. Určitě vám sem pak o zážitcích z Irska napíšu, bude to skvělý.

V srpnu jedu (maličko z donucení) na vodu, čehož se trošku bojím. Nikdy jsem na vodě nebyla, tak třeba budu příjemně překvapená. Ale já nejsem zrovna milovník spaní ve stanu a ač mám ráda přírodu, veškerý hmyz mi nahání strach a bojím se bouřek. A mám ráda pokoj se záchodem a koupelnou :D No ale uvidíme, třeba to bude fajn.

Nějaký čas taky strávím s bráškou a celkově s rodinou, sestřenkama, bratránkama, u babiček. Bráška mi taky přijede do Brna, tak si ho konečně pořádně užiju :)

Začátkem srpna jdeme na Léto Fest a konečně, konečně po 10 letech uvidím zase Chinaski (je to takové poetické, v Potkal jsem tě po letech se taky zpívá o deseti letech :D), pak v září na Xindla X a Mirai, kterého jsme prošvihli na Majálesu.

Budu číst. Můj seznam je dlouhatánský a roste. Budu psát. A pracovat na francouzštině. Vždycky se toho hromadu naučím přes prázdniny, ale pak začne škola a času je málo... Ale to nevadí, o prázdninách to zase opráším :)

A jinak uvidíme. Ráda bych ještě jela někam k moři, třeba do Španělska, tam se dá zajet za hodně levno. Tak uvidíme, určitě to budou boží prázdniny.

EXTREM FOOD FESTIVAL.

12. května 2018 v 21:27 | Lenča
Dneska se u nás v Brně zase po roce konala akce s názvem Extrem Food Festival. Vloni jsme tam byli poprvé a líbilo se nám tam, i když pršelo, padaly trakaře a chvíli byla i bouřka. Zato letos bylo přímo nádherně, jasno, 25 stupňů a bylo to i poznat na návštěvnosti, která byla obrovská.

Já jsem si food festivaly v poslední době oblíbila a dokonce už se ani tak nebojím zkoušet nová a neznámá jídla. Tenhle, jak už název napovídá, nabízí i různé extrémní dobroty. Letošním největším lákadlem bylo krokodýlí a hadí maso, na které se ale stály nekonečné fronty. Já jsem chtěla ochutnat žabí stehýnka, ale při pohledu na nezkracující se frontu jsem je radši oželela - třeba příště.


JAKÝ BYL BRNĚNSKÝ MAJÁLES.

8. května 2018 v 18:31 | Lenča
Těšila jsem se minimálně tak od ledna, a posledních pár týdnů jsem o tom nepřestala žvanit a odpočítavala dny. A najednou je po všem a budu muset čekat zase další rok. Majáles. Stejně jako mi při zmínce Majálesu říkalo hodně mých kamarádek, ani já nemám moc ráda davy, ale Majáles je výjimka. Miluju tu atmosféru.

Vždycky jsem tam chodila s mým L., ale letos přijela maminka s bráchou a taky strejda, tak jsme byli i s nima a stálo to za to :) Všichni jsme si to užili. Účastnili jsme se se vším všudy, tedy včetně průvodu, který je v něčem snad i lepší než Majáles samotný. Na Svoboďáku jsem se hned rozběhla ke své modré skupince, dostala vlaječku a nechala si na tváře namalovat MU. A pak už přijely vozy s kapelama, letos tam byli všichni úplně skvělí - Jelen za naši školu, pak Rybičky 48, Mandrage, Vypsaná fiXa a taky Tomáš Klus. Běhala jsem tak od jednoho k druhému, abych si užila aspoň trochu všech, zpívala jsem si a bylo to prostě perfektní.


Bohužel jsme nestihli Mirai, ale začínali jsme s Jelenem, kterej stál za to. Od loňského roku už znám víc písniček a jeho hlas je úžasnej. Zpívá skvěle. Pak tam byl Marek Ztracený, ale toho jsem slyšela jen maličko, protože jsme se šli kouknout na Sebastiana. Většinu písniček jsem neznala, ale i tak to bylo fajn. Pokračovalo to Lenny, která je úžasně talentovaná. A s bráškou si plácla :D Mezitím jsem ještě běžela přes celý areál na Fixu, od které jsem ale slyšela jen úplně maličko. A pak už Tomášek! Na něj jsem se těšila asi nejvíc a taky jsem si ten koncert užila nejvíc. Je to blázínek, komediant a jeho písničky miluju. Mandrage jsou perfektní vždycky a tentokrát hráli hlavně z nové desky, ale nezapomněli ani na ty staré známé a úplně všechny do jedné jsem si s nima zazpívala. A nakonec Rybičky, které jsem si užila úplně maximálně. Přestože složení kapel bylo hodně podobné jako loni, myslím, že jsem si to užila ještě víc, protože od těch interpretů mám naposlouchaných víc písniček.

Kromě hudby jsem si dávala taky dobré pivo, langoše, modrou cukrovou vatu v naší zóně, kde jsme si taky s Matym zkoušeli bungee run, což bylo zajímavé, docela sranda. Každopádně, bylo to super a už teď se těším na další rok:)

DROBNÉ RADOSTI A STAROSTI.

13. února 2018 v 11:32 | Lenča
Poslední dobou jsem na blog psala docela dost, od nového roku se mi daří minimálně jeden článek za týden, za což jsem fakt ráda. A protože skoro všechny ty články byly vždycky na určité téma, dneska zase po dlouhé době napíšu jeden malý povídací.

JE ZE MĚ BC.!

18. června 2017 v 9:14 | Lenča
Taak ve středu jsem se konečně dozvěděla výsledky státnic! Jsem bakalář :) Spadl mi tak obrovský kámen ze srdce, že to ani nejde popsat. Když jsem viděla, že už jsou konečně online výsledky, strašně jsem se klepala a bála se. A pak už jen přišla obrovská úleva. Teď ve středu a ve čtvrtek ještě budu dělat příjmačky na magistra, ale to snad bude dobré, hlavně, že mám ty státnice :)

Na rozdíl od asi většiny jiných škol, kde bývají tyhle zkoušky ústní a každý hned ví, jak dopadl, u nás jsou státnice písemné, navíc ještě dvě z nich byly eseje, takže jsme museli čekat celý týden na výsledky. Měla jsem po těch státnicích docela dobrý pocit a věřila jsem si, ale přesto jsem se bála a každý další den čekání jsem se bála víc... No, žádná sranda. Ale mám to!

Taky už mám zařízené na prázdniny dokonce dvě dovolené :D Nebo dejme tomu, jednu dovolenou a jeden výlet. Sice se letos nepodívám do Itálie, kam jsem chtěla hlavně proto, že jsem tam ještě nikdy nebyla a taky - miluju italskou kuchyni. Ale to třeba příště, protože úplně stejně jsem chtěla i do Francie. A začátkem září letíme s L do Nice :) Nemůžu se dočkat. Nice je krásné město a konečně budu moct aspoň trochu mluvit francouzsky.

No a nejspíš někdy v srpnu jsme si s Nikolkou vymyslely třídenní výlet do Berlína :) Zatím to nemáme zařízené na konkrétní termín, ale koupily jsme si voucher do hrozně pěknýho hotelu a je to i se snídaní, což je super a vychází to cenově fakt skvěle. Tam pojedeme asi nejspíš busem, které sice nemám až tak ráda, ale student agency je výjimkou, takže dobrý :D Chceme jít do židovského muzea, taky do berlínské zoo a určitě ještě další místa.

Takže po náročném studijním půlroce mě čekají opravdu pěkné prázdniny.

Napište, co máte na léto v plánu vy a jak budete trávit prázdniny :)

AERODROME FESTIVAL - SIMPLE PLAN & LINKIN PARK

14. června 2017 v 14:12 | Lenča
V neděli jsme byli na koncertě, na který jsem se těšila od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že po skoro deseti letech přijedou Linkin Park konečně do České republiky. Linkiny poslouchám už minimálně těch deset let, možná i déle a je to moje nejoblíbenější skupina. A když jsem se pak dozvěděla, že na Aerodromu (což je festival, jehož hlavní hvězdou letos LP byli) budou taky Simple Plan, moje nadšení a těšení na 11. červen se ještě značně zvýšilo, protože i když jsem Simple Plan poslouchala spíše dřív a teď už tak moc ne, oni jsou taková moje srdcovka.

Nebudu přehánět, když řeknu, že ten koncert byl ještě mnohem lepší než jsem si dokázala představit a byl to bezpochyby ten nejlepší koncert, na kterém jsem kdy byla.

Když na pódium přišli Simple Plan a začala první písnička, úplně jsem se rozplynula. Jak říkám, těšila jsem se na ně, ale nečekala jsem, že budu až tak našená. Jejich vystoupení mě dostalo. Já jsem vždycky měla u jejich textů pocit, že spousta z nich jako by mi mluvilo z duše. A když jsem to slyšela naživo, byl to pro mě hodně silný zážitek. Hráli hlavně staré písničky, jen jednu z nového alba, za což jsem byla ráda, protože jsem znala všechno, co hráli. Nejnadšenější jsem byla, když začala moje nejoblíbenější I'm Just a Kid. A pak taky závěrečná Perfect.

A pak po dlouhém čekání došlo na Linkin Park. Mám pocit, že ať napíšu cokoliv, nemůže to vystihnout, jak úžasný to byl zážitek. Dokonalost. Spousta lidí si stěžuje na jejich nové album a byla jsem hodně příjemně překvapená, že dost lidí znalo a zpívalo si i ty nové tolik kritizované písničky, včetně mě :D Osobně se mi většina nového alba líbí, je to sice něco jiného, ale líbí se mi to i tak :) Každopádně, Linkini dokázali na koncertě krásně zkombinovat nové a staré kousky, hráli většinu písniček, které od nich mám nejradši a samozřejmě i tu mou nejmilovanější, In the End. Všichni byli perfektní a Chester je prostě neskutečný, je na něm opravdu vidět, jak to prožívá a že tou hudbou žije. Vážně skvělé vystoupení a až zase (bez ohledu na to, za jak dlouho to bude) přijedou do ČR, vím stoprocentně, že půjdu znova :)

Na závěr záznam jedné z nových písniček, One More Light, a ukázka krásné atmosféry:)

A MÁM TO ZA SEBOU!

10. června 2017 v 10:40 | Lenča
Včera jsem rovnou přešla do módu nadšení a posedlosti myšlenkou, že budu psát o Harrym Potterovi, a ani jsem se nepochlubila s největší novinkou, tedy tak napůl. Mám po státnicích! Ještě ale nevím výsledky, takže se zatím moc chlubit nemůžu. Doufám, že se je dozvím co nejdřív, protože takhle čekat je asi to nejhorší :D Nevýhoda toho, když děláte písemné státnice. Ještě mě v úterý čeká obhajoba bakalářky, ale to už by mělo být v klidu. Mám od obou navrhnuté C, takže to tak asi i dopadne. Vážně si ani nemyslím, že by si ta moje práce zasloužila lepší známku, takže budu s céčkem spokojená. Jakmile budu vědět, jestli jsem to tedy udělala, tak určitě napíšu. A jinak se můžete těšit na pár článků o HP. Mimochodem, zítra vyrážím směr Praha, konečně nadešel čas tolik očekávaného koncertu Linkin Park! Článek o zážitcích vám určitě pak taky nějaký napíšu. A taky se těšte na článek o filmu Z Paříže do Paříže. Takže spousta článků před námi.

Zatím se mějte a přeju krásný víkend :)

JUST A QUICK UPDATE.

17. května 2017 v 18:38 | Lenča
Podívala jsem se dneska na svůj blog a když jsem zjistila, že jsem psala naposledy před víc než týdnem, tak jsem si řekla, že musím zase aspoň rychlého napsat.

Mám hotové tři zkoušky! A poslední před sebou za zhruba tak půl hodiny. (Píšu vám ze školního dvora :D Je to zkouška/esej, takže se na to už nemám moc co učit.) Včerejší dvě byly dost lehké a dneska jsem dostala A ze středověku, ze kterého jsem tu nejlepší známku vůbec nečekala, zvlášť po tom, co jsem si vytáhla otázku, kterou jsem zrovna nechtěla. No, není třeba zdůrazňovat, že jsem nadšená, že mám áčko :)

Dneska jsem měla (a ještě mám) hodně dlouhý den. Vstávala jsem v šest a domů se dostanu až tak kolem deváté. Ale zkoušky mám hotové a teď se můžu "vesele" začít učit na státnice. Nestíhám. Ale věřím si. Snažím se moc nenervovat, ale toho času fakt moc nezbývá. Každopádně teď tady na blogu skoro vůbec nebudu, ale určitě to vynahradím v létě. Od 5. do 7. června mi držte všechny palce :)

Ještě rychle něco netýkajícího se školy, minulý týden jsem byla v kině na druhém díle Strážců galaxie a strašně se mi ten film líbil, určitě doporučuju, pokud budete chtít do kina :) Přišlo mi to ještě lepší než první film, nejvíc vtipné a ta hudba je dokonalá!

Zatím se mějte a hodně štěstí s čímkoliv, co vás v brzké době čeká!

BRNĚNSKÝ MAJÁLES

7. května 2017 v 10:40 | Lenča
Od té doby, kdy jsme už někdy na konci minulého roku, kupovali lístky na Majáles, ta doba uběhla hrozně rychle. A samozřejmě jsem se těšila. Jediné, co mě mrzelo bylo, že tam nebyli Chinaski, ale třeba příští rok. Moje nejoblíbenější česká skupina a už jsem je až moc dlouho neviděla.

Přišli jsme asi ve tři a byla jsem celkem překvapená, kolik tam už tak brzo bylo lidí. Ale je pravda, že letos bylo hodně dobrých interpretů už dost brzo. První jsme šli na Jelena, od kterého znám sice jen pár písniček, ale ty, které znám, jsou fakt dobré. Mezitím jsme vystáli zhruba půlhodinovou frontu na pivo, protože Majáles = fronty na vše :D Ale to nevadí, ta atmosféra Majálesu je super.

A pak už za chvilku hráli Mandrage. Pro mě určitě nejlepší interpret letošního Majálesu, hlavně i proto, že všechny jejich písničky znám, a tak jsem si celou dobu zpívala a užívala si to :) Pak už za chvíli hrál Tomáš Klus, jehož nové písničky sice moc neznám, ale hrál i některé starší. Seděli jsme na zemi a pili pivo a bylo to fajn, mám Tomáška ráda. Po něm jsme šli na Vypsanou fixu, od které znám většinu písniček hlavně kvůli L, který je zbožňuje. No a nakonec Rybičky 48, od těch mám dost písniček ráda. Po nich už nic moc dobrého nebylo, hodně lidí šlo na Marpa, ale díky nechci. A tak jsme se po Rybičkách radši vydali domů.

Ještě jsem zapomněla říct na úvod, že jsme se ještě před samotným Majálesem taky aspoň kousek prošli s majálesovým průvodem. Za naši školu hráli Rybičky 48, pak jsme chvíli slyšeli taky Jelena a i Tomáše Kluse. Příští rok chci jít na ten průvod na celý, vypadalo to super:)


Každopádně celkově byl Majáles sice slabší než třeba minulý rok, ale i tak byl hrozně fajn a užila jsem si ho :)

NESTÍHÁM, ALE NEVADÍ.

24. dubna 2017 v 21:48 | Lenča
Když jsem si otevřela blog, že něco napíšu, ani jsem neměla představu, o čem bych chtěla psát, ale prostě mě najednou popadla chuť napsat na blog, a tak budu psát o tom, co se v poslední době událo. Mám hotovou bakalářku, zadanou v tisku a už jen čekám, než mi ji vytisknou a svážou. Minulý týden, když jsem byla ještě na poslední konzultaci s mým vedoucím, jsem byla hrozně překvapená a samozřejmě taky nadšená, že se mu to fakt líbilo. Při těch konzultacích předtím mi totiž většinou jen poukázal na nějaké chyby a nic konkrétního, jak se mu to líbí nebo nelíbí, neřekl. Takže se mi teď hrozně ulevilo, že mi to pochválil, přes víkend jsem doladila pár posledních detailů a je to :)

S učením na státnice to zatím není kdovíjak snadné. Snažím se, ale je toho tolik, že nikdy nevím, co se učit a tak skáču od jednoho k druhému a nic z toho. Chtělo by to nějaký studijní plán, ale to je těžké, když do některých předmětů vůbec nevím, co nebo jak se učit. Plus se musím trochu připravovat na příjmačky, což mi ale jde líp než to učení na státnice, takže aspoň něco.

Na víkend jsem byla doma a byl to hrozně fajn víkend. V sobotu jsme byli u babičky, kde byla pouť a i když počasí moc nepřálo, odpoledne se nakonec vyjasnilo a užili jsme si to. Sice jít na kolotoče po tom, co vás babička nacpe obědem, není zrovna super, ale žaludek to nakonec zvládl, takže dobrý :D Zase po dlouhé době jsem se viděla s bratránkama a sestřenkou, hráli jsme s nima různé hry a bylo to prostě a jednoduše fajn. Večer jsme pak byli s L. u nás na našem severomoravským pivě, na Holbě. Prostě asi to je tím, že to bylo první pivo, co jsem pila, ale mám Holbu prostě nejradši. A je super, že mám tady v Brně aspoň jednu hospodu, o které vím, že ji tam mají:) No a v neděli jsem byla s bráškou v kině na Mimi šéfovi, což byla tak trochu kravinka, ale docela sranda, zasmála jsem se. Čekala jsem, že to bude horší a nakonec se mi to i celkem líbilo. A pak večer frr zpátky do Brna.

Taky bych se ještě ráda pochlubila svým novým mobilem. Po tom, co jsem s tím starým měla pořád jen problémy, jsem ho šla minulý týden ve středu reklamovat. Už předtím jsem se dívala na nějaké mobily a jeden mě zaujal, ale říkala jsem si, že ještě počkám, jak dopadne ta reklamace. No ale když jsem viděla, že mají toho mého vyhlídnutého mobilu posledních 5 kusů, musela jsem si ho koupit :D A tak mám Huawei Y6 Pro ve zlaté barvě. A jsem maximálně spokojená, hlavně pořád jen obdivuju tu baterku a přijde mi neskutečný, že po dvou celých dnech používání má pořád třeba 35%.

VELIKONOCE.

16. dubna 2017 v 11:55 | Lenča
Konečně jdu zase napsat na blog. Poslední týden byl celkem rušný. Měla jsem první hodinu kurzu angličtiny, která proběhla víceméně v pohodě. Akorát v jazykovce mi dali špatný čas, takže já jsem počítala se začátkem o 45 minut později než s čím počítali v té firmě. Ale kromě toho to bylo fajn a příště už bez problémů. Sice jezdit tam už na 7:30 pro mě, když jsem zvyklá, že si můžu většinu dní vyspávat klidně do 9, není žádná sranda, ale zvyknu si.

Taky jsem si koupila nové plavky! A to hned dvoje. V New Yorkeru. Jedny jsou bílo-modré a druhé růžovo-šedé a dobré je, že mají zavazování přes krk, které se dá ale oddělat a dají se v pohodě nosit bez ramínek, což jsem hlavně chtěla.

Odezdala jsem opravenou verzi bakalářky k poslední opravě mému vedoucímu práce a v týdnu půjdu naposledy konzultovat a pak už snad jen do tiskárny.

No a v pátek a včera jsem byla v Opavě, na návštěvě u Vendulky, což bylo super, protože jsme se už zase dlouho neviděly a tak jsme spolu teď mohly strávit aspoň ty dva dny :) Prochodily jsme půl Opavy, která je překvapivě o dost větší, než jsem si myslela, a je tam krásně. Spoustu parků a teď na jaře tam všechno kvete, no krása. No a jinak jsme samozřejmě povídaly a povídaly. Mimochodem jsme koukaly na film Nerve: Hra o život, přemýšlela jsem i nad napsáním celého článku, ale asi to u tohohle filmu vynechám. Ale teda musím říct, dost silný film, hodně drsný a hodně dobrý. Určitě stojí za to se na něj podívat.

Jinak taky teď máme Velikonoce, které teda já osobně nijak zvlášť neprožívám a vzhledem k tomu, že jsem nějaká nachlazená, mám rýmu a bolí mě v krku a hlava, tak se spíš než cokoliv jiného budu po zbytek volna jen doma léčit a doufat, že v úterý už budu zase ok :)

Mějte se a užijte Velikonoční neděli i pondělí!

ZAMRAČENÁ SOBOTA.

8. dubna 2017 v 10:35 | Lenča
Mám rozepsaných několik různých článků, ale neměla jsem dneska chuť dopisovat ani jeden z nich, tak jsem si řekla, že radši napíšu článek úplně nový. Jen tak o tom, co je u mě nového, co se v poslední době děje a jak se mám.

Na víkend jsem jela domů a venku je hnusně. Před týdnem 22 stupňů a teď sotva 10. Ale určitě bude zase brzo hezky. Každopádně na mou náladu to vliv nemá - dneska jsem se po dlouhé době zase dobře a dlouho vyspala, takže se mám skvěle. Chvilkama mě pobolívá zub (před týdnem jsem byla u zubaře, který mi tam vrtal a dával plombu a mě to po tom vždycky ještě nějakou dobu bolí), ale už to je lepší a bolest menší, takže brzo už bude pryč úplně.

Jinak nejlepší novinka posledního týdne, konečně mám brigádu v jazykové škole. Byla jsem na několika pohovorech v posledních měsících a doteď do nikde nevyšlo, tak jsem si ani nedělala přehnané naděje a o to jsem byla víc ráda, že to konečně vyšlo. Zatím jsem dostala jeden kurz, tak jsem zvědavá, jaké to bude. Začínám už příští týden :)

Jinak jsem byla konzultovat bakalářku, tak ji teď ještě musím trochu dopilovat a bude to. Taky se trochu učím na příjmačky a pomalu začínám chystat materiály k učení na státnice. Kdybych tak věděla, jak začít :D Ale když se mi podařilo napsat bakalářku, tak zvládnu i tohle. Už vím i přibližný termín, kdy ty stánice budu mít (začátek června) a jsem ráda, že je to ještě před koncertem Linkin Park, i když obhajobu budu mít nejspíš den po, takže se asi cestě z Prahy ještě v noci po koncertě asi nevyhnu. Ale nevadí, stojí mi to za to, hrozně se těším, že je konečně uvidím!

Ani se mi nechce věřit, že už za měsíc je Majáles. Strašně ten čas letí. Tento týden jsme byli v divadle na Alence, přesný název: Alenka v říši znaků. Trochu experimentální divadlo, bavilo mě to tak napůl. Mohla bych o tom napsat článek, ale ještě nevím, kdyžtak mi napište, jestli by vás to zajímalo a zařídím se podle toho :) Jinak se mějte a užijte si víkend.

FINALLY.

28. března 2017 v 13:19 | Lenča
Dneska jsem odevzdala bakalářku a tak mi po měsících odkládání; strachování, že to nezvládnu a spousty stresu, konečně spadl tenhle velký kámen ze srdce. Zatím jsem to odevzdávala jen mému vedoucímu práce a určitě budu ještě trochu upravovat podle toho, co mi řekne, ale v podstatě to mám hotové, což je úplně super. Teď mě sice čeká učení na státnice, ale fakt si myslím, že to nejtěžší mám za sebou, protože psaní bakalářky pro mě byla opravdu náročné, hlavně psychicky.

A teď už mám zase konečně čas napsat něco na blog :) Jsem zrovna ve škole, mám mezi přednáškama, ještě mě dneska čeká jedna, hodně nezábavná, a tak využiju tuhle chvilku, abych konečně zase po sto letech něco napsala. Březen byl dlouhý a náročný. Po celý březen a asi už i koncem února jsem začala na spoustu věcí říkat, že v dubnu. V dubnu půjdeme na brusle, v dubnu napíšu na blog, a 'duben' byla taková hrozně vzdálená doba.

Tak jo. Od té doby, co začal semestr, jsem vlastně celkově moc nepsala. Mám teď školu jen v úterý, což je fajn, i když nemám žádné extra zábavné předměty, ale mám většinu předmětů s mýma oblíbenýma holkama, což je super :) Každou středu chodím na zumbu, která mě hrozně baví a fakt si každou tu hodinu užívám. Sice nemůžu moc posoudit, jak moc mi to jde, sice se cítím, že u toho musím vypadat skvěle, ale kdybych se viděla, tak bych si to možná už nemyslela :D Ale o to nejde, fakt mě to baví a už jen to, že každou hodinu vím líp a líp ty kroky, mi dělá radost :)

Taky v poslední době hodně hodně chodím do kina. Asi určitě ještě napíšu rozsáhlý článek o Krásce a zvířeti, protože se mi ten film tak moc líbil, že by ani nešlo o něm nenapsat. Nejradši bych na něj šla znova, hned. Jinak jsem neskutečně nadšená, že už je jaro a venku je krásně a teplo a třeba zrovna dneska by se dalo jít klidně i jen v tričku. Miluju jaro!

Koniklece, na které jsme se byli s Lubíkem nedávno dívat.

DO PRAHY.

1. března 2017 v 19:09 | Lenča
Sedím ve vlaku a i když jsem si plánovala, jak se budu po cestě učit a pracovat na bakalářce, jsem teď tak unavená, že to ani nejde. A tak jsem si řekla, že aspoň napíšu něco málo na blog.

Jedu teď na pár dní do Prahy, za rodinou a těším se, protože jsem je už nějakou dobu neviděla a taky jsem už dlouho nebyla v Praze. Tak si teď užívám cestu Regiojetem, když už nám konečně aspoň párkrát za den jezdí do Brna. Nemáme v Praze žádné zvláštní plány, jen strávit čas s rodinou, možná do aquaparku, nějaké procházky, uvidíme. Ale zatím to vypadá, že bude alespoň do víkendu dost teplo, což je super.

Jinak je teď moje jediná starost pořád bakalářka a ještě měsíc bude. Dnes začal březen, takže už na ni mám jen měsíc a nechápu, jak se to stalo :D Ale pracuju na tom. Ne každý den to jde, ale některé dny to zase jde nadprůměrně dobře, takže se to vyrovná. Musím to zvládnout, takže to prostě zvládnu. Minulý týden mi taky začala škola, ale mám ji tento semestr jenom v úterý, což je vzhledem k bakalářce super. A taky teď chodím na zumbu. Dneska jsem měla druhou hodinou a sice je to dost náročný, ale fakt mě to baví :)

Tak jo, jen jsem chtěla napsat takový malý update. A za chvíli budu v Praze :) Pak asi nejspíš napíšu nějaký článek o tom, jak bylo.

SKORO KONEC LEDNA.

21. ledna 2017 v 10:29 | Lenča
Skoro konec ledna, ale mám napsanou první kapitolu! Sice jsem ji chtěla mít už dávno, ale to nevadí. Dělala jsem zkoušky, které mám už teda za sebou a teď už i tu kapitolu mám. A mám pořád dva měsíce. Zvládám. Musím si to ale hodně a často připomínat. Jsou dny, kdy mi to přijde úplně nemožné a kdy brečím a bojím se, že to nemůžu zvládnout. Ale vždycky to zase pomine. Dám si zmrzlinu nebo čaj a pak k té bakalářce zase sednu a pracuju na ní a věřím, že to zvládnu.

Takže bakalářka, to je teď moje hlavní starost a ještě minimálně dva měsíce bude. Myslím, že z ní a její obhajoby mám větší strach než ze státnic. Ale budu se snažit, napíšu to nejlépe, jak to půjde, a nějak to dopadne. Pokud možno, dobře. Děsím se, že budu mít státnice nebo něco 12. června - 11. je totiž koncert Linkin Park. Ani bych se nedivila, kdyby to tak vyšlo :D Ale uvidíme, budu doufat, že ne, a když jo, tak to budu muset zvládnout i tak.

Kromě školy se teď snažím si sehnat nějakou praxi, byla jsem v několika jazykových školách, ve dvou to zatím nedopadlo a v jedné by ještě mohlo, tak uvidíme. Říkám si, že když už dodělávám bakaláře, tak by nějaká ta praxe byla na čase. Tam, kam jsem chtěla nejvíc, mě bohužel nevzali - nejvíc jsem tam chtěla i proto, že než bych tam začala učit, poskytli by mi i školení, což je samozřejmě mnohem lepší než když by mě hned poslali učit. Mám sice zkušenosti s učením, doučováním a tak, ale vždycky jsem učila jednoho nebo nanejvýš dva lidi, což je něco hodně jiného než když máte nastoupit před větší skupinu. Ale právě v tom potřebuju zkušenosti.

Co bych vám ještě tak pověděla? Těším se na léto. Minulý víkend jsem byla doma a byli jsme s bráškou sáňkovat, což bylo super a snad úplně poprvé, kdy jsem s ním vůbec na sáňkách byla, protože už hodně posledních let sníh takhle dlouho nevydržel. Dokonce i tady v Brně se pořád ta troška drží, a je to pěkný. Ale stejně mám jaro a léto radši :)

Tak jo, zatím se mějte krásně a zase se brzo ozvu :*

DNESKA JE MI 23.

7. ledna 2017 v 13:47 | Lenča
Připadám si stará. Já vím, že si asi řeknete, že to je ve 23 letech kravina. Ale prostě je to tak. Vždyť to je včera, co jsem ještě byla malá 15letá holka a teď je mi už tři roky přes dvacet. Hrozně to letí. Narozeniny jsou zatím super, večer a přes noc jsme slavily s Niky a dostala jsem tak krásnej sešítek, ze kterýho jsem nadšená. Na každé dvoustraně je vždycky nadepsáno, čím ji máš popsat, tak jsou tam třeba dobrodružství, která musím vyzkoušet; věci, které nechci nikdy zapomenout; celebrity, které bych stalkovala, kdybych mohla a tak dále, je to skvělý. A taky jsem dostala jelly beans, které zbožňuju. A byly jsme spolu v čajovně a v mekáči a taky na -15stupňovém mrazu :D A (kromě té zimy) to bylo super.


No a dnešek strávím s Lubíkem. Dostala jsem ferrero rocher - konečně! Po celé té době, kdy jsem si to přála a všem říkala, ať mi to prosím koupí, až budu mít narozeniny. Já vím, že je to hrozně předražené, ale je to prostě tak neskutečná dobrota. A taky úplně krásné lilie :)

ZKOUŠKY, VÁNOCE A SNÍH.

19. prosince 2016 v 16:41 | Lenča
Tak jo. Úplně jsem nezvládla ten řetězec prosincových článků, pro který jsem se rozhodla, ale prosinec byl celkem šílený. Učení na zkoušky, vypracovávání různých prací, na blog už mi bohužel nezbyl čas. Ale už mám dvě zkoušky hotové a teď budu mít snad trochu víc času vrhnout se na psaní bakalářky. Nevím sice, jestli mi vyjde cíl napsat do Vánoc první kapitolu, ale uvidíme, třeba aspoň částečně.

Včera tu celé odpoledne sněžilo a ještě pořád to aspoň u nás celkem drží, takže je všude sníh a je to prostě krása. Taková ta pravá vánoční atmosféra. Na víkend jsem měla tady v Brně maminku a brášku, což bylo super. V sobotu jsme chodili po trhách a večer byli bruslit, což mi ze začátku moc nešlo, protože jsem na tom přecejenom dost dlouho nestálo, ale nakonec jsem se rozjezdila a bylo to super. No a včera jsme šli do Vida Parku, kde jsem byla už podruhé a určitě doporučuju, zábava na půl dne minimálně :) A pak ještě trochu po obchodech.

Tento týden už máme zavřenou školu, takže další zkoušky mám až po Vánocích a pozítří už jedu domů:) Ani se mi nechce věřit, jak brzo už bude Štědrý den. Ale určitě to bude letos super, těším se :)

Kdybych do té doby už nenapsala (možná sem dám jen nějaký photo diary nebo tak), tak si užijte Vánoce a hlavně ať je strávíte v klidu, jak to má být:)

CO JE NOVÉHO A TAK.

10. října 2016 v 17:33 | Lenča
Už jsem docela dlouho nic nepsala. Naplno začal semestr, mám práce až nad hlavu a jsem celkem přesvědčená, že třeťák bude zatím ten nejnáročnější rok mého studia. Měla bych pomalu, ale jistě pracovat na bakalářce, ale zároveň mám taky tolik práce do různých předmětů, že nevím, co dělat dřív. No ale dneska jsem tady, protože prostě chci a potřebuju zase jednou napsat nějaký článek. A protože jsem o ničem dlouho nepsala, tak to bude takový miš maš všeho možného, co se dělo.

Začala bych minulým víkendem, kdy jsme se s Nikčou vydaly po roce konečně zase na výlet do Zlatých Hor. Vloni jsme lehce neúspěšně šly 50 kilometrů, a protože až zas takoví blázní nejsme, rozhodli jsme se letos jít "jenom" 25ku. Musím teda říct, že náročné to bylo až až a byly chvíle, kdy jsem si myslela, že do těch kopců prostě nevyjdu, no ale zvládly jsme to. Před zdoláváním nejvyššího bodu cesty jsem si dala na povzbuzení slivovici a přestože slivovici fakt nesnáším a byla dost hnusná, myslím si, že mi to docela pomohlo :D Jinak celý den krásně svítilo sluníčko, takže počasí vyšlo dokonale. A šly jsme fakt rychle, v cíli bylo před náma jen 11 lidí, což si myslím, že je fakt dobrý :) A celkově celý ten víkend byl fajn, po dlouhé době jsem zase viděla tátu a jeho ženu, po dlouhé době jsme taky podnikly něco společně s Niky, viděla jsem nějaká ta stará známá, ale i nová neznámá místa a tak:)


Ještě o týden dřív jsme byli s L na víkend u nás a oslavili naše dvouleté výročí. Je to strašně neskutečný a jsem strašně ráda, že ho mám :) Výročí jsme oslavili krásnou a mooc dobrou večeří a nic víc bych si ani nepřála, bylo a je nám krásně:)

No a tento víkend jsem byla doma a slavili jsme bráškovy deváté narozeniny. Máma mu pekla dort ve tvaru Garfielda vyvaleného na gauči, který se naprosto povedl, byl překrásnej a taky hrozně dobrej. Hrozně to utíká, takový škvrně to bylo a teď už má devět. Dostal (mimojiné) mobil a dvoje hodinky :D

No a včera večer jsem se zase vrátila zpátky do Brna, unavená a s plným batohem, přestože jsem odjížděla s prázdným. Dneska jsem byla po dlouhé době cvičit, za což jsem ráda, i když mi zrovna nevyšel můj plán, že si hezky zacvičím, pak přijdu domů a v klídečku zvládnu za den napsat celou esej. Zapnula jsem si Gilmorova děvčata a pak ještě jeden díl, no a eseje napsala jen jednu a půl stránky, ale lepší něco než nic. Už bych zase přivítala sluníčko, tady při tomhle počasí se mi chce tak jedině spát...

MŮJ VLAKOVÝ "ZÁŽITEK"

18. září 2016 v 16:40 | Lenča
V pátek večer jsem se vracela po týdnu doma zpátky do Brna. Už jsme byli v Brně a blížili se k nádraží, když vlak najednou zastavil. Za chvíli se z rozhlasu ozvalo, že nastala mimořádná událost a vlak bude mít zpoždění, a pak za chvíli začala procházet vlakem průvodčí s tím, že jsme někoho srazili a neví se, jak dlouho budeme muset čekat. Bylo nám řečeno, že se čeká než přijedou hasiči a pak nás pustí z vlaku. Pak zase, že je to moc nebezpečné, protože o kole jezdilo dost vlaku a taky samozřejmě nebylo možné jen tak skákat z vlaku, protože to bylo dost vysoko a někomu by se mohlo něco stát. Po asi tak hodině a třičtvrtě nám oznámili, že se máme přesunout do zadního vagonu, kde se jedněmi dveřmi přesuneme s pomocí hasičů do jiného vlaku. No, vlak byl dost narvaný, bylo tam asi 7 vagonu, takže si dokážete představit, že než se tolik lidí po jednom přesnulo a naňahňalo do menšího vlaku, nebylo to jen tak. Ale nakonec se to zvládlo a na brněnské nádraží jsem dorazila skoro o dvě a půl hodiny později. Navíc v tom vlaku kvůli klimatizaci byla dost zima, takže jsem se nachladila a teď dost kašlu a mám rýmu :/ No, zajímavý zážitek. Znovu už to prosím zažít nechci :D

Nemůžu si uvědomit, že už zítra jdu zase po pár měsících do školy. Moc se mi nechce, ale to hlavně proto, že jsem prostě líná a baví mě se válet. V úterý bude mít L narozeniny, tak jsem říkala, že mu udělám dort. No, snaha byla, ale popravdě řečeno se pokazilo asi všechno, co se pokazit dalo :D Dort samotný sice dopadl celkem dobře, i když je dost nízký. Nevím, jak se mi to podařilo, ale krém vůbec nedostal krémovou konzistenci a byl v podstatě nepoužitelný, no a poleva byla zase moc řidká a polovina se jí usadila uprostřed dortu a druhá polovina stekla dolů... Ale jak říkám, snaha byla. Jsem ale trochu zklamaná, pečení mi většinou jde. Když jsem dělala dort mamce, tak byl kouzelný. No nic, příště se třeba zadaří líp:)

To je asi všechno, co jsem chtěla dneska napsat, tak zatím se mějte a papaa

ČERVEN.

5. června 2016 v 10:57 | Lenča
Ahojte:)

Samozřejmě se zase ulívám od psaní esejí a raději jdu psát na blog. Jednu mám hotovou, ale ještě mě čekají další dvě a měla bych zamakat. Zkoušky už mám od středy hotové, ale dokud mám ještě kus práce před sebou, tak se moc neraduju :D Taky se mi podařilo si vymyslet docela dobré téma na bakalářku a hlavně i takové, na kterém by mě mohlo bavit pracovat. Budu totiž psát o Alence v říši divů :)

Když už mluvím o Alence, minulý týden jsme byly s Nikčou v kině na pokračování filmu Tima Burtona, i když tenhle už od Tima Burtona nebyl, ale bylo tam stejné obsazení s Johnym a Helenou. Ani jedna jsme od toho filmu moc nečekaly, spíš jsme si myslely, že to nebude nic moc, ale celkem příjemně nás to překvapilo. Film se dost povedl, bylo to úžasně natočené, krásná podívaná a ti herci jsou úžasní, takže fakt doporučuju :)

Další věc, o které jsem chtěla něco málo napsat, jsou naše prázdniny v Anglii. S L tam odlétáme 19. června, asi do konce srpna s tím, že pak chceme ještě na pár dní na dovolenou do Španělska. Už máme koupené letenky, domluvené ubytování a tak všechno, takže jsem zvědavá a dost se těším:) Teď už jen dodělat těch několik věcí do školy a je hotovo.

Pokud máte ještě před sebou nějaké testy nebo zkoušky, tak vám všem držím palce a přeju hodně štěstí a nebojte, prázdniny budou už brzo!

Pa, Lenča

MAJÁLES A JARO.

9. května 2016 v 17:49 | Lenča
Ahooj,

dávám si zrovna trochu přestávku mezi učením, a tak mě napadlo, že bych zase jednou mohla napsat na blog. Blíží se zkouškový a mohlo by toho tu tedy být už brzo víc a hlavně častěji.

V pátek se v Brně konal Majáles, na který jsem se hroozně těšila a byl super. Nejvíc se mi líbili Mandrage, mám je hrozně ráda, a taky jsem více či méně znala všechny písničky, co hráli (většinu spíš víc) a celou dobu si zpívala a bylo to dokonalý. Hlavní hvězdou tam byl letos Kryštof a ty jsem si taky hodně užila, protože mám hodně písniček od nich moc ráda a i když některé nové, co hráli, jsem třeba vůbec neznala, většinu jsem si taky zpívala a prostě super. Ještě předtím jsme si byli poslechnout na chvilku Voxela, pak Sto zvířat (i když od nich znám jen tři písničky :D) a Xindla X, od kterýho jsem toho znala snad i víc než jsem čekala. Celkově byl prostě Majáles super. A vyšlo úplně krásný počasí.


Většinu tohohle víkendu jsem prospala a prostě tak lenošila a skoro nic se nenaučila, ale nevadí, potřebovala jsem trochu odpočinek. Už strašně rychle končí tento semestr, vlastně jen tento týden a příští týden už pak několik testu a pak zkoušky a mooc esejí. Už abych to měla za sebou. Ale zvládám to. Nebojím se, že ne. A pak prázdniny:)

Zatím ahoj, L.

BREČÍM U GILMOROVÝCH DĚVČAT.

26. března 2016 v 22:53 | Lenča
Jsem na víkend doma a konečně, po snad dvou týdnech, kdy jsem se necítila ve své kůži a buď kašlala nebo kýchala a trpěla těma nejhoršíma bolestma hlavy, je mi konečně zase fajn. A tak ležím a chystám se pomalu jít spát, ale ještě před tím jsem si pustila jeden díl Gilmorek. Luke a Lorelai jsou prostě nejlepší pár na světě. A tak když se rozcházejí, nedá se u toho nebrečet. Protože oni jsou pro sebe ti praví. A je to ještě tím silnější, když máte pocit, že i vy máte toho pravýho a nechcete ani myslet na ty scénáře, že by to kdy mohlo skončit...

Hrozně se těším na to "pokračování" Gilmorových děvčat, reunion nebo jak to nazvat, které se v únoru začalo natáčet. Ale jediná věc, pokud by z jakéhokoliv pitomého důvodu Luke a Lorelai nebyli spolu, tak se na to snad ani nebudu moct dívat :D

Já nevím, co jsem vlastně chtěla psát, jen jsem měla pocit, že bych měla. Možná to je hloupost říct, že bych měla, protože je to můj blog a moje věc, kterou dělám ráda a snad i právě proto bych na to neměla zapomínat.

Mám se dobře. Jsem pořád stejně zamilovaná. Po roce a půl, což vám nemusí přijít jako zas tak dlouho, když některé páry jsou spolu třeba desítky let, ale já, která jsem jiný nejdelší vztah měla tak měsíc, pro mě je to hodně. Jako věčnost. A zároveň je to jako včera, co jsme se poznali. Je to občas hrozně těžký. Nemyslela bych si, že to bude tak těžký, ale co já můžu vědět, s nikým jsem předtím pořádně nechodila :D Ale to úžasný na tom je, že to vždycky stojí za to. Byly chvíle, kdy jsem se ptala, jestli mám vůbec takový problémy zapotřebí, ale pak mi došla jedna věc a to ta, že bez něj nemůžu být, a všechny takové otázky jsou tím pádem totálně zbytečné.

Tenhle článek vážně neměl moc hlavu, ani patu, ale doufám, že vám to nevadí:) A příště snad zase víc smysluplně.

MONDAY MORNING.

14. března 2016 v 8:26 | Lenča
Ahoj:)

Dlouho jsem nepsala. Začala škola a v tomto semestru mám práce až nad hlavu. Mám tři předměty z literatury, za což jsem sice ráda (minule se mi nepodařilo zapsat ani jeden), ale přečíst do každého z nich týdně knihu a ještě o ní třeba i něco napsat je časově celkem náročný. Plus spousta úkolů do ostatních předmětů. Ale pořád mě to nepřestává bavit. I když mám málo času na všechno ostatní.

Venku svítí zase jednou sluníčko, takže i když je celkem zima, to vstávání je hned víc v pohodě. Byla jsem na víkend doma a za chvilku se vracím zpátky do Brna. Jinak se teď už začínám těšit na duben, protože pojedeme do Prahyy. Na výstavu Titanicu a taky nejspíš nějaké ty nákupy a prostě Praha :) Zrovna jsem tak uvažovala vlak x autobus student agency, takže jestli někdo s těmi autobusy jezdíte nebo jste alespoň někdy jeli, dejte vědět, jaké jsou. Já sice mnohem radši než autobusem jezdím vlakem, ale se student agency jsem ještě nejela, tak to třeba zkusím. No a taky se mooc těším na prázdniny, pojedeme do Anglie a pak "za odměnu" nejspíš Španělsko:)

No, co se týče té školní četby, tak nejvíc mě baví díla amerického dramatu. Zatím jsme četli Death of a Salesman (Smrt obchodního cestujícího), Streetcar Named Desire (Tramvaj do stanice Touha) a teď Who's Afraid of Virginia Woolf (Kdo se bojí Virginie Woolfové) a nejvíc mě zaujala ta prostřední. Z britské literatury teď budu číst Beggar's Opera (Žebrácká opera), tam jsme zatím četli akorát Robinsona Crusoe, kterého nemám ráda a nebavilo mě to, ale nakonec jsem to nějak přečetla :D No a v americké literatuře jsou to trochu méně známá díla, třeba minulý týden Woman Warrior, což mi přišlo sice zvláštní, ale taky i dost zajímavé :)

A to je pro dnešek vše, mějte se krásně, L.

CO JE NOVÉHO.

20. února 2016 v 19:47 | Lenča
Ahoj:)

Právě se chystám na ples, citím se, že vypadám jako princezna a mám ještě chvilku času, tak jsem si říkala, že něco napíšu, když už se mi stejně nedaří psát tak moc jak bych chtěla. Nejde ani tak o to, že bych neměla čas, ale spíš nemám nápady. Nebo se možná jen málo snažím o nápady, budu na tom muset zapracovat. No ale dneska budu psát jen o tom, co je v poslední době nového.

V pondělí (nebo spíš v úterý, protože pondělí budu mívat volná) mi začíná další semestr ve škole, a i když nemuset nic moc dělat mě zatím úplně nepřestalo bavit, už se celkem těším. Podařilo se mi zapsat dost předmětů, což jsem se bála, že se tak úplně nepovede, takže je to fajn. Mám i dost literatury, která mi v tom posledním semestru chyběla, tak jsem zvědavá, jaké všechny ty předměty budou. A taky jsem si vymyslela znovu chodit na street dance, protože když jsem chodila, tak mě to dost bavilo:)

V poslední době zase koukám na Gilmorova děvčata, protože se samozřejmě blíží ten úžasný reunion nebo jak to nazvat, celé nové čtyři 90minutové epizody, nemůžu se dočkat! A tak se znovu dívám na celých sedm řad, protože lepší seriál prostě neexistuje :)

Papa, Lenča

 
 

Reklama