HARRY POTTER

MOJE POTTEROVSKÁ IDENTITA #20LET

26. června 2017 v 22:37 | Lenča
Přesně dneska je to 20 let ode dne, kdy vyšel první díl Harryho Pottera, a tak jsem se po chvíli přemýšlení rozhodla pro něco speciálního na dnešní článek. Moje potterovská identita neboli kdo jsem ve světě Harryho Pottera, jsou to až na výjimky různé věci z kvízů, hlavně pak z Pottermore, což je web, za kterým stojí sama JKR.

Hermiona
Naprosto. Jen málo postav je mi tak podobných jako ona. Myslím si o sobě, že jsem chytrá, hodně čtu, umím být nesnesitelně panovačná. Už jen proto, jak jsme si podobné, patří Hermiona k mým oblíbeným postavám.

Mrzimor
Nemám moc ráda ten český výraz, Hufflepuff zní mnohem líp. Ale prostě patřím do Mrzimoru. Celkem mě to překvapilo, když mi Pottermore před pár lety vyhodil, že patřím tam, ale po nějaké době přemýšlení mi to přišlo úplně pochopitelné a jsem na svou kolej pyšná. Patřil tam třeba Cedric Diggory anebo taky Newt Scamander z Fantastických zvířat :) Mrzimorští jsou loajální, pracovití, trpěliví, spravedliví a upřímní.


Delfín
To je můj patron! A přijde mi to naprosto kouzelné, protože delfín vždycky byl mým nejoblíbenějším zvířetem.

Hůlka z vrbového dřeva, s blánou z dračího srdce, 13 a čtvrt palce, celkem dobře ohebná


Ilvermony kolej - Pukwudgie
Ilvermony je americká kouzelnická škola, kterou nedávno představila JKR a na Pottermore se objevil kvíz, do které z kolejí se hodíte. A mě vyšlo Pukwudgie, což je kolej reprezentující srdce.

PROČ MÁM TAK RÁDA HARRYHO POTTERA #20LET

23. června 2017 v 21:31 | Lenča
Mám po státnicích i po příjmačkách na magistra a oficiálně prázdniny! A tak jsem tu dnes, abych napsala další článek na téma Harryho Pottera. Tentokrát to bude článek o tom, proč mám vlastně ty knihy a celý ten svět tolik ráda.


JÁ A HARRY POTTER #20LET

20. června 2017 v 19:09 | Lenča
První díl jsem dostala k šestým narozeninám.

Šestý díl pro mě byl neuvěřitelným bojem, protože to byla první knížka, kterou jsem četla anglicky. A před rokem a půl jsem úspěšně přelouskala Kámen mudrců francouzsky.

Mým nejoblíbenějším řetízkem je přívěšek s relikviemi smrti, nosím ho nejčastěji a naprosto ho zbožňuju. Mimoto mám ale i obraceč času a další věci, jako třeba mé milované HP pyžamo z Primarku.

Cursed Child jsem si koupila hned to ráno, kdy kniha vyšla a přečetla ji za ten den.

Minulé Vánoce jsem taky dostala FIlmová kouzla, což je kniha, která mě okouzluje pokaždé, co ji otevřu. Poprvé to bylo nejsilnější, ale nepřestává se mi líbit :)

Jednou si udělám výlet do Británii zaměřený jen na Harryho :D Nejvíc mě ale lákají filmová studia u Londýna - Making of Harry Potter. Ještě víc než americký theme park, i když i tam bych se jednou podívala neskutečně ráda. Když jsem byla se školou v Oxfordu a strašně mě naštvalo, když jsme se z důvodu, který už si nepamatuju, nešli podívat do Christ Church College.

Zbožňuju ty pravé potterovské fazolky! Nejhnusnější je asi zkažené vejce a taky zvratky, naopak tráva je překvapivě docela dobrá. A mýdlo... řekněme zajímavé :D

Občas jsem se o něco málo snažila, ale nikdy jsem nijak zvlášť nepsala fanfiction. Ovšem někdy v 10 letech jsem psala něco jako pokračování Harryho Pottera, které jsem si zrovna nedávno četla a naprosto vůbec to nedává smysl :D Na druhou stranu čtení fanfiction mám ráda a měla jsem období, kdy jsem ho četla opravdu hodně.

K 17. narozeninám mi maminka upekla dort ve tvaru zlatonky :)

Je pro mě těžké vybírat oblíbené postavy, protože je mám ráda všechny, ale mezi ty moje nej patří Severus Snape, Hermiona, Ron, Dobby a taky Hagrid.

Drží se mě to od začátku, 17 let už. A asi to jen tak nepřejde (:

20 LET HARRYHO POTTERA!

9. června 2017 v 12:48 | Lenča
Za dva a půl týdne, 26. června, to bude neuvěřitelných 20 let ode dne, kdy poprvé vyšel Harry Potter a kámen mudrců, a tak jsem se rozhodla, že k téhle příležitosti budu psát sérii článku o Harry Potterovi. A začínáme dneska, kdy vám představím pár informaci o tomhle úžasném fenoménu.

HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD!

5. srpna 2016 v 10:17 | Lenča
Konečně! Tak jsem se v neděli konečně dočkala a dostala do rukou nového Harryho Pottera. Od doby, kdy vyšly Relikvie smrti, uběhlo 9 let, a tak se není čemu divit, že jsem tolik očekávané pokračování přečetla za jediný den.

Ani nevím, kde začít, protože je toho tolik. Řeknu vám jen, že pokud máte rádi Harryho Pottera a pokud jste četli ty knihy, tak si to určitě přečtěte, protože i když to není jako ty původní příběhy, zdaleka ne, je to ten svět a je to pokračování a vidíme všechny staré známé postavy a jejich budoucnost a dospělost a jejich děti, a je to prostě úžasné. Český překlad by měl vyjít 12. září. Dál rozhodně nepokračujte, pokud se chystáte knihu číst, protože zbytek článku bude plný spoilerů.


HARRY POTTER MISCELLANEOUS #1

15. března 2012 v 0:23 | Lenča
Ahoj,
původně jsem chtěla psát nějaký inteligentní článek na téma týdne, ale nic moc kloudného mě nenapadlo. A pak jsem jen tak brouzdala po blogu a zjistila, že jsem dlouho nepsala nic o Harrym. Takže ten taky bude tématem mého článku (:

Psala jsem o filmech, o HP jako celku, o některých postavách. Tohle bude jen pár náhodných věcí, které mě napadly/napadají/budou napadat. Myslím, že jsem ve svém množství článků o HP ještě dostatečně nepsala o Wizard Rocku. A o LeakyConu. O StarKid... bože, je toho moc :D Raději to vezmu postupně.

Vím, že Kristinu jsem při různých příležitostech už zmiňovala. Má svůj báječný channel na youtube, skládá písničky. Je prostě skvělá. Právě ona by byla na prvním místě mezi mými oblíbenými tvůrci kouzelnického rocku. Pod článek přidám jednu z mých úplně nejoblíbenějších písniček, kterou nazpívala s Alexem (:

Ale je jich o tolik víc. The Remus Lupins, Ministry of Magic, Draco and the Malfoys... čímž se přímo dostávám k LeakyConu. Je tolik různých důvodů, proč bych chtěla do Ameriky a co bych tam ráda navštívila, ale na ničem z toho by mi nezáleželo, kdybych mohla jít na LeakyCon. Pokud nevíte o co jde, LeakyCon je v podstatě největší (každoroční) setkání fanoušků Harryho Pottera. Jsou tam všichni. Spousta wizard rocku. Všichni ti talentovaní lidé. Herci z filmů. Team Starkid

Už skoro spím, můj článek je i tak dost dlouhý a ani zdaleka jsem nenapsala všechno, co jsem napsat chtěla. Vrátím se k tomu příště (: Dobrou noc

KDYBY SI LILY VZALA SEVERUSE.

19. února 2012 v 13:07 | Lenča
Mám potterovské abstinenční příznaky. Číst si znovu knihy nemám čas, protože jsou tu desítky dalších knih, které chci nebo musím číst a ani filmy už jsem neviděla celou věčnost. Proto se teď do Harryho světa přesunu alespoň prostřednictvím článku. I když všichni tvrdí, jak je úžasný a bla bla, já opravdu nemám ráda Jamese Pottera. Pokud bychom si v našem světě na něco takového hráli, byla bych tým Severus :D

Snape udělal osudovou chybu v okamžiku, kdy Lily, která se ho v tu chvíli snažila bránit, nazval mudlovskou šmejdkou. Jistěže chybil ještě v mnoha dalších věcech, ale o to teď nejde. Zkusme si představit, že by tyhle chyby neudělal. Že by mu je Lily odpustila. Anebo že by Jamese nikdy nepřestala považovat za arogantního a nafoukaného.

Mohlo by se to stát. Mohli by být spolu. Z Lily Evansové by se stala Lily Snapeová. Dejme tomu, že by se jim narodil malý syn Harry (který by samozřejmě vypadal úplně jinak než Harry jakého známe. Možná by měl tmavě černé vlasy a hákový nos...) Mohla bych říct, že by to pokračovalo úplně stejně jako skutečný příběh, jen s tím rozdílem, že by umřel Severus a ne James. Jenže víte, co mě napadlo? V tom případě by umřel i Harry. Voldemort totiž chtěl Lily ušetřit jen kvůli Snapeovi, jenže když by s ním Snape neměl nic společného, nic takového by se nestalo. Lily by tedy umřela tak jako tak, aniž by chtěla uchránit Harryho a po ní by nakonec zemřel i Harry.

Dejme tomu, že by se nějak stalo, že by i tak Voldemort chtěl Lily ušetřit a ona tak mohla zachránit Harryho. James by tak možná byl jakoby na Snapeově místě, miloval by Lily, i přesto, že zemřela. A snažil by se ochránit Harryho, jistěže. Ale stejně by to nakonec skončilo tak, že by Harry umřel. Jistě, James není o nic méně odvážný než Snape, ale nikdy by se nepřidal ke Smrtijedům. A přiznejme si to - Harry potřeboval Snapeovu pomoc :)

Závěrem zůstává - kdyby se Lily a Severus vzali, Harry by zemřel :D

EPIC AND AWESOME HARRY :)

27. července 2011 v 21:47 | Lenča
Ahojec,
tak jsem zpátky a tak nadšená jako nikdy :) Samozřejmě, měla jsem se skvěle. Miluju Prahu, tak jak jinak bych se taky mohla mít? (: Nejlepší část celého výletu byl ale beztak sobotní večer. Jak já se těšila. Celej týden předtím u babičky jsem pořád všechny kolem otravovala s tím, jak se nemůžu dočkat. Šílela jsem, když jsem u pražského nádraží viděla obrovitej plakát. Netrpělivě jsem pročkala reklamy před filmem a pak to konečně začalo...

Myslím, že se to ani nedá popsat slovy, je to víc než dokonalé. Epic final, really :) Na začátek upozorňuji na spoilery, takže pokud z nějakého důvodů nechcete vědět, o čem to je, přestaňte hned teď číst :D Líbilo se mi, jak se jim podařilo navázat na první část. Hrozně bych chtěla bydlet v Shell Cottage (nemůžu si vzpomenout, jak je to přesně česky). Zbožňuju Helenu :) Myslím, že všichni z HP týmu bez vyjímky jsou výborní herci, ale ona je prostě fakt perfektní. Dovedla postavu Bellatrix Lestrangové k tak dokonalé odpornosti a šílenosti - nebo jak to jinak říct? :D A Hermiona přeměněná v Bellatrix působí vážně vtipně a i když ji nehraje Emma, pořád vidíme Hermionu. A pak jsme se začali šílenou rychlostí řítit dolů. To bylo hlavně ve 3D fakt něco ;) A pak už to šlo rychle... šílené napětí u Gringottů, let na drakovi a přesun do Bradavic.

Nepamatuju si na přesnej slet událostí, protože některé věci byly dost jinak než v knížce. Místy jsem se vážně trochu bála, přestože jsem věděla, že to dobře dopadne. Rozhodně nic pro děti. No a pak tolik očekávaný moment. Pořád jsem čekala, kdy konečně nastane a jak to zase pokazí. A i když ten polibek není napsanej tak kouzelně jako v knížce, je skvěle spontánní a krásnej, takže myslím, že si ani nemůžeme stěžovat. Dál jsem chtěla napsat, že jsou některé věci opět jinak než v knize, ale vzhledem k tomu, že tenhle díl je knize nejvěrnější, dokážu jim to odpustit. Dost divný ale je, že dali Nevilla dohromady s Lenkou :D Nemůžu říct, že by se mi to tak úplně nelíbilo, protože rozhodně jsem, jak se říká Neville - Luna shipper a oni dva se k sobě úžasně hodí, ale podle Joanne prostě neskončí dohromady. Nevezmou se, nebudou mít děti ani nic podobného. Takže nechápu, jak si něco takového mohli ve filmu dovolit.

Pro mě nejemocionálnější scéna ve filmu (stejně jako kapitola v knize) je ta Snapeova. I když jsem překvapivě během filmu nebrečela tak moc, jak bych čekala, tohle mě fakt dostalo. Ale dalo se to čekat, tu kapitolu mám v kníže naprosto promoklou :D Malá Lily a Severus jsou tak roztomilí... ach jo, vážně, oni by byli skvělej pár. Škoda, že to Snape tak pohnojil xD No a to mě taky štve, že tam není. Prostě zařazování a najednou už je Lily vdaná za Jamese. Ale jsem nesmírně ráda, že zachovali ten krásnej citát. "After all this time?" "Always."

A pak Harry tváří v tvář smrti. Nevím, co bych vytkla. Nic takového asi není. Pohled na ten malej zakrvácenej zbytek mě tedy dost vyděsil. A pak pohled na Voldyho, když zjistí, že Harry žije :D To je super.

Co se týče mé spokojeností se 3D, můžu vytknout nejvýš to, že mě z těch brýlí bolely oči :D Bylo to skvělý. Jak už nejspíš víte, je to vynikající film i normálně ve 2D, ale pokud nejste vysloveně odpůrci 3D technologie nebo tak něco, dopřejte si verzi 3D - stojí za to ;)

Nakonec nesmím zapomenout na epilog. Myslím, že jsem se u toho usmívala jak idiot :D Ale co, no :) Je to udělané stručně, ale mile a pěkně. A je konec. I když moje sobecké já v hloubi duše pořád doufá, že Jo napíše ještě nějaké další pokračování.

Myslím, že můj článek je dost vyčerpávající a jste dobří, pokud jste dočetli až sem :) Tak zatím pa!

JAK PŘEŽÍT VE SVĚTĚ, KDE UŽ NEVYJDE DALŠÍ HARRY POTTER.

30. ledna 2011 v 14:50 | Lenča
1
Pamatuj: Můžeš ty knihy znovu číst! Pořád tu budou filmy! Jen to, že Harry už nebude prožívat nová dobrodružství, neznamená, že si dál nemůžeš užívat ta stará.

2
Uvědom si, že přestože paní Rowlingová napsala epilog k sérii o Harrym Potterovi, nechala asi 19 let jeho života na naší představivosti. Napiš, co se během těchto 19 let stalo, jen pro sebe nebo se o to poděl. Není psaní tvým šálkem čaje? Najdi nějaké knihy, které rozebírají Harryho Pottera, spoj si ho s naším světem nebo si je jen rozšiř na některé stránky jeho světa. Dobrým začátkem jsou knihy "Famfrpál v průběhu věků", "Fantastická zvířata a kde je najít", a "Bajky barda Beedleho." Tyhle všechny byly napsány paní Rowlingovou a mají místo v kouzelném světě, i když nezahrnují (přímo) Harryho.
CČ!

HARRY POTTER, MOJE OBLÍBENÉ KNIHY

2. prosince 2010 v 22:26 | Lenča
Bylo mi tenkrát šest a ačkoliv jsem ještě nechodila ani do školy, zbožňovala jsem knihy. Pak jsem slavila narozeniny a jako dárek od mého strejdy se objevila knížka s podivným názvem a kouzelnými obrázky na přebalu. V tuto chvíli jsem ještě netušila, jak mi právě tahle kniha změní život.
Ten strýc, od kterého jsem Harryho první díl dostala, je zároveň mým kmotrem a vděčím mu v životě za hodně. Nebýt něj, nestála bych si tak pevně za svými cíli, nesnažila bych se poznávat další a další nové věci a nikdy bych nenašla zálibu ve filozofii, obrazech, náboženství... a možná ani v Harrym Potterovi. Jak už jsem sem kdysi psala, první díl mi začala číst maminka. Zpočátku jsem tomu moc nerozuměla, byla jsem ještě dost malá, ale stejně se mi to líbilo. Druhá i třetí knížka přišla brzo po tom a já jsem rostla zároveň s Harrym, i když mi bylo o pár let méně. Čtvrtou knížku už jsem četla spíše než ona mě, já mamce a ty poslední tři jsem si přečetla sama. Poslední dvě dokonce poprvé v angličtině :)

A proč se mi tyhle knihy vlastně líbí? Tak zaprvé, naprosto obdivuji Jo Rowlingovou, že dokázala napsat něco tak úžasného. A nejen to, je tam toho o moc víc, než to, co se objevilo v knížkách. Ona vytvořila vlastní svět, svět tak skvělý a přesto ne dokonalý, až neuvěřitelně skutečný. Nemám nic (skoro) proti Stmívání, ostatně asi víte, že jsem do něj byla nějakou dobu zblázněná, ale popravdě - Twilight Saga prostě není kvalitní literatura. Harry Potter ano. Knihy paní Rowlingové ukazují, co je dobré a co špatné, mají v sobě tolik pravdivých a chytrých ponaučení, moudrostí a zvláštních zajímavosti, které čtenář odhaluje nejen postupným čtením knihy, ale často i postupnými dalšími čteními knihy. Jo Rowlingová je autorka, která psát prostě umí. Od doby, co se lidi naučili psát, bylo napsáno obrovské množství báječných, krásných knih a i v poslední době jich je pořád hodně a já jsem takový knihomol, že jsem toho přečetla opravdu hodně, a JKR je u mě pořád na úplném vrcholu. A ti z vás, kteří jste zarytými odpůrci, zkuste si to první přečíst než začnete kritizovat ;)

Because I am "Dumbledore's man through and through."

BAJKY BARDA BEEDLEHO (:

26. listopadu 2010 v 17:41 | Lenča
... The Tales of Beedle the Bard
I když jsou tyhle bajky hodně propojené se sérií knih o Harrym, rozhodně není nezbytné znát svět HP, abyste Beedleho bajky pochopili.

Všech pět príběhu jsou pohádky, které jsou sice ve světě JKR vyprávěné kouzelnickým dětem, ale jsem si naprosto jistá, že by zaujaly i mudlovské děti ;) A pokud jste fanouškem Harryho Pottera, vím jistě, že si pohádky zamilujete a rádi si přečtete i Brumbálovy poznámky k bajkám (:
Pohádka Čaroděj a skákající hrnec - The Wizard and the Hopping Pot tak nějak říká 'nedělej rozdíly mezi mudly a čaroději', což se do našeho světa samozřejmě odráží trošku jinak. 'Nesuď podle toho, jestli je někdo černý nebo bílý; jestli věří v to, co ty nebo ne, a když má potíže, tak mu pomoz.'

Mojí jednoznačně nejoblíbenější se stala Fontána příznivé sudby - The Foutain of Fair Fortune. Nemůžu napsat, jaké poučení plyne z téhle pohádky, tu si prostě musíte přečíst =]

Mágovo chlupaté srdce - The Warlock's Hairy Heart se mi, upřímně řečeno, moc nelíbilo. A je to jediná z pohádek, kterou bych pro příliš malé děti ani nedoporučovala. Obsahuje černou magii a vylíčení něčeho naprosto odporného.

Králice Alice a chechtavý pařez - Babbitty Rabbitty and Her Cackling Stump je krásná bajka, která je hodně o chytrosti, bystrosti, ale i lidské hlouposti.

Příběh tří bratří - The Tale of the Three Brothers osloví snad každého, kdo četl nebo aspoň viděl sedmý díl Harryho Pottera, protože je úzce spjat s relikviemi smrti. Tahle pohádka je hodně k zamyšlení. V podstatě říká, že jedinou správnou věcí, kterou si od smrti vzít je neviditelný plášť, a přitom více posluchačů zatouží po neporazitelné hůlce nebo kameni vzkříšení. Vždyť i sám Brumbál by se nejsnadněji vzdal onoho pláště... a zamyslete se, co byste si vybrali vy.

Myslím, že nemá smysl tu psát o čem to je nebo tak, protože pokud to někoho z vás zajímá, bude určitě lepší, když si to přečtete sami ;) Není to nijak namáhavé, protože - nevím jak v češtině - ale v angličtině má jenom něco málo přes 100 stran.

ZBYTEK PŘEKLADU JO ON OPRAH (:

24. listopadu 2010 v 13:27 | Lenča
Nevešlo se mi to celé do jednoho článku, takže zbytek přidávám sem :)
(začátek a odkaz na video najdete tady)

Rowling: Neúspěch. Neúspěch je tak důležitý - dost se o tom nemluví. Pořád mluvíme o úspěchu, ale, víte, neznám nikoho - nepotkala jsem - a to jsem měla to štěstí potkat přes Harryho Pottera mimořádné lidi a ani jeden z nich neměl svůj neúspěch - ne více než jeden. A to je ta schopnost bránit se neúspěchu, mnoha způsoby, nebo použít neúspěch, který často vede k největšímu úspěchu, ne? Takže, ano. Neúspěch. Často jsem potkávala lidi, kteří - kteří jsou zděšení, víte, v přímé obálce jejich vlastních činů, protože by raději dělali cokoliv, než prohrát. Nechtějí nic zkoušet, protože se bojí neúspěchu. No, to je ta věc s nejnižší možnou úrovní. Úplné dno nebylo zábavné - ani trochu. Nebudu to úplné dno romantizovat, ale bylo to osvobozující. Co jsem měla ke ztracení
Winfrey: Zdráhala jste se zvětšit říši?
Rowling: Ano.
Winfrey: Míním tématické parky, panenky, mám na mysli, že existuje úplně celý potterovský vesmír.

HARRY POTTER & THE DEATHLY HALLOWS

22. listopadu 2010 v 18:35 | Lenča
Ahoj,

pořád jsem nemocná, ale už jsem viděla Harryho. Samozřejmě, film není a nikdy nebude tak dobrý jako kniha, ale myslím, že Deathly Hallows se díky tomu rozdělení na dva díly, takže více prostoru, knize hodně příbližují. Nečekala bych to, ale Relikvie smrti jsou jedním z nejlepších HP filmů. Co je na filmu nejlepší? No, tak nějak všechno... je to smutné a donutí vás to se bát, ale přesto se najdou momenty, které vás rozesmějí. Ron pronáší hlášku po hlášce, ještě více než dřív :D

!Spoiler alert! :D
Celý film začíná dojemnou scénou, které nebyla pořádně ani v knize, kdy Hermione pozmění paměť svým rodičům, čímž sama sebe jakoby vymaže z jejich života. Pak se spolu se Snapem přenášíme mezi Voldemorta a smrtijedy... už tady si uvědomujete, že tenhle film opravdu není pro děti.

Harry se sentimentálně naposledy prochází po domě, musela jsem se smát, že vzpomíná i na "úžasná" léta, kdy spal v přístěnku pod schody xD Jo, Mundungus vypadá přesně stejně odporně, jak jsem si ho představovala. Pohled na sedm Potterů je vážně super a pak se letí do Doupěte. Georgův vtip po tom, co ztratí ucho dokonce přesně citovali :D Pak Ginny.. no jistě, jak bychom mohli od filmu očekávat něco jiného, než že ten polibek opět pokazí jako v HBP. Ale nebudu si stěžovat. Skoro víc než kartáčkem na zuby zabodlým v uchu mě George pobavil těmi pohledy xD

Potom svatba, přemístění pryč, Siriusův dům... mě se tak líbí ta scéna s klavírem (:
No, co bylo dál... jistě, ministerstvo. Nemůžu si pomoct, ale šíleně mi to připomíná Orwella (1984). A paralela s druhou světovou válkou, koncentráčními tábory a tím vším je naprosto jasná. Nejsem si jistá, kdo byl horší - jestli Voldemort nebo Hitler. Brr, radši od toho pryč... Ta Umbridgeová je taková... ehm ehm xD Ale to jsme věděli už od pátého dílů :D Líbí se mi jak jí Harry pak vrátí její vlastní slova... "I must not tell lies."

Samozřejmě pak přichází nejšílenější scéna - Ronův odchod. O viteálech, o tom, že vlastně nikam nepokročili... a my zasvěcenější (ne, promiňte, tohle pochopí každej xD) víme, že je to taky z části o Ronově žárlivosti. Chudák Hermiona... =(

Miluju ten Harryho tanec :D Bohužel musím říct, že místo toho, aby to ukázalo pravdu, že jsou jen kamarádi, to nakonec působí trochu naopak. Ale bod za snahu. No jo, kdo by nechtěl mít takovýho kamaráda ;) Oni jsou vážně jako bratr a sestra. A kdo je pořád vidí jako pár... ten je slepej. Jinak jsem aspoň zjistila, že mám něco společnýho z Harrym a to, že ani jeden z nás neumí tancovat xD

Potom Godric's Hollow, taky krásná scéna. "Bathilda" a přemístění do Dean forest. A tam už se vlastně vrátí Ron. To, jak ničí medailonek je jedna z nejpříšernějších scén. Já sice o Ronovi pořád musím říkat, jakej je to idiot :D, ale tady mi ho bylo vážně líto. Jinak, já vím, že tenhle film není pro děti, ale nestačilo, kdyby se v Ronových představách ti dva jen normálně líbali? Vážně musí být ještě ke všemu polonazí?

Rozzuřenou Hermionu jsem si dokázala představit... a pak v tom stanu, jak se Ron bezradně snažit si ji usmířit... to jsem se musela vážně smát :D

Dům Láskorádových je stejně bláznivej a úžasnej, jako sami Láskorádovi :)
Naprosto nejpříšernější scénou z celého filmu je mučení Hermiony. Vážně, kdyby to trvalo o vteřinu dýl, asi už bych to nevydržela.

A Dobby... ach jo, Dobby :( Nejsmutnější chvíle snad z celé série. A perfektní zakončení první části Relikvií.

Takže celkově, chválím :) Nečekala bych od D. Yatese, že to natočí takhle dobře. Určitě doporučuju, ale připravte si kapesníky :D

Tak si říkám, co jsem to vlastně napsala. Recenze, popis filmu, názor... všechno pomotaný dohromady :D Je mi jedno, jestli to někdo bude číst, prostě jsem to potřebovala napsat.

JO ROWLING ON OPRAH + PŘEKLAD

5. října 2010 v 14:52 | Lenča
Rozhovor s J. K. Rowlingovou na Oprah Show...
Dávám sem odkaz, najdete to i na youtube, ale tady to aspoň není rozdělený na milion části.
Překlad:
Winfrey: Legenda J. K. Rowlingové začíná nádhernou dětskou knížkou o osiřelém chlapci s čarovnými schopnosti poznamenaného jizvou ve tvaru blesku - chlapce s kouzelným osudem. Osudem, který sdílí se svou autorkou. J. K. Rowlingová je prvním miliardovým autorem v historii, který si vydělal vlastní silou, prodala více než 400 milionů knih, úchvátila čtenáře v 69 jazycích a 200 zemích po celém světě. Harryho poslední díl - Relikvie smrti - je nejrychleji prodávaná kniha všech dob. Není divu, že je jí připisována největší zásluha za literaturu než komukoli jinému na naší planetě. Její říše se rozšířila na filmy, zboží - vznikl dokonce zábavní park. Trháky o Harrym Potterovi mají nejvyšší příjem za filmovou licenci v historii - nahromadily více než 5.3 miliard dolarů a příjem stále stoupá.
Winfrey: Takže, dnes se potkáváme poprvé.
Rowling: Ano.
Winfrey: A moji producenti mi řekli, že vaše pravé jméno je Jo. Vždycky jsem si myslela, že jste 'J. K.'
Rowling: (smějící se): Jasně.
Winfrey: J. K. je -
Rowling: Je to jen jméno, které - no, bylo to kvůli tomu, že si můj britský nakladatel, když vyšla první kniha, myslel 'toto je kniha, která se bude líbit klukům' ale nechtěli, aby kluci věděli, že to napsala žena. Tak mi řekli 'mohli bychom použít vaše iniciály' a já řekla 'tak dobře'. Mám jen jeden iniciál. Nemám prostřední jméno. Tak jsem použila jméno mé oblíbené babičky, Kathleen.
Winfrey: Kathleen.
Rowling: Kathleen, ano.
Winfrey: Jo Kathleen.
Rowling: Joanne Kathleen.
Winfrey: A na chvíli kluky oklamala.
Rowling: Jo, ne na příliš dlouhou dobu
Winfrey: Ne nadlouho.
Rowling: Ano - protože se začínal objevovat můj obrázek v tisku, takže už nikdo nemohl předstírat, že jsem muž.
Winfrey: Jo - ale nemyslím si, že by to klukům vadilo.
Rowling: Ne - nezabránilo mi to, nebo ano? Jistě mi to nebránilo.
Winfrey: Ani trochu. Když jsme přijeli - právě včera - byla to nádhera. Skotsko je nádherné.
Rowling: Ohromující. Ano, je ohromující.
Winfrey: A zelená je zelenější než cokoliv, co jsem kdy viděla, snad kromě Irska.
 
 

Reklama