MOVIES

MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM.

12. června 2018 v 18:33 | Lenča
Zbožňuju filmy, a tak je pro mě vždycky oříšek rozhodnout se, který je ten nejoblíbenější. Ale pokud bych si vážně musela vybrat jeden, už nějaké dva roky od té doby, co jsem ho viděla poprvé, je to About Time (česky Lásky čas).

Ten film je prostě kouzelný. Hlavní hrdina Tim se jednoho dne od svého táty dozví, že všichni muži v jejich rodině včetně něj, mají schopnost cestovat zpět v čase. Tahle schopnost celý film propujuje a doplňuje, ale není to ani zdaleka jen o ní. Je to romantický film o lásce, o hledání sama sebe a svého štěstí. Je to roztomilé a vtipné a místy taky docela smutné. Pokud máte aspoň trochu romantickou duši, tenhle film určitě stojí za to. Nedokážu si představit, že by se mi někdy omrzel.

About Time je britský film a většina obsazení jsou tedy Britové. Hlavního hrdinu Tima hraje Domhnall Gleeson (zahrál si mimojiné Billa Weasleyho v posledních dvou dílech HP), který je v té roli naprosto skvělý. Jeho partnerkou je Rachel McAdams (můžete ji znát třeba ze Zápisníku jedné lásky nebo taky Protivných sprostých holek). Z těch britských herců to je třeba taky Bill Nighy, kterého určitě znáte, třeba s Lásky nebeské :) Takže herecké obsazení pefektní. Krásná hudba. Nevím úplně přesně jak to popsat, ale alespoň pro mě má tenhle film takové nějaké kouzlo. Vždycky mi vykouzlí úsměv na tváři.

JÁ, SIMON.

24. května 2018 v 22:01 | Lenča
V pondělí se v Brně promítal film Já, Simon, a když jsem zjistila, že ho budou dávat, prostě jsem musela jít. Knížku (Simon vs. the Homo Sapiens Agenda, česky Probuzení Simona Spiera) jsem četla někdy před půl rokem a pak ještě jednou znovu, protože se mi opravdu hrozně moc líbila.

Na začátek si nemůžu odpustit poznámku knihomola a to, že je v tom filmu celá hromada změn oproti knížce. Překvapivě mi to ale skoro vůbec nevadilo. Ten film je krásný, nádherný a chtěla jsem ho vidět znovu okamžitě po vyjití z kina. Herecké obsazení je skvělé, všichni se na svoje role ohromně hodí a je to hrozně dobře filmově zpracované.

Není vůbec snadné převést na film knihu, ve které je ze všeho nejdůležitější emailová konverzace mezi dvěma postavami. Ale povedlo se to. Škoda, že ten film (alespoň zatím) nedávají normálně v kinech, zasloužil by si to.

Nevím, co víc o filmu říct, protože ho prostě musíte vidět. Pokud se vám naskytne šance a budou ho u vás v kině promítat, určitě neváhejte. Je to sladké, hrozně vtipné a prostě tak celkově kouzelné. Měla jsem v pondělí docela špatný den, a tenhle film mi ho celý zlepšil a vyčaroval úsměv na tváři :)

READY PLAYER ONE: HRA ZAČÍNÁ

4. dubna 2018 v 12:15 | Lenča
V pondělí jsme byli v kině na Ready Player One. Knihu jsem četla už čtyři roky zpátky a celou tu dobu čekám na filmovou verzi, takže jsem se konečně dočkala! Pokud by vás více zajímalo o co se jedná, případně kniha, můžete kouknout na tento článek, kde jsem se rozepisovala právě o knize.

Asi bych začala tím, že ten film má totálně dokonalý soundtrack. Narozdíl třeba od Strážců galaxie, kteří mají taky perfektní hudbu, tady jsou to písničky, které budete snad všechny znát, takové ty klasiky. A neskutečně to k těm scénám sedí. A je to super, protože ten příběh je hodně propojený právě s popkulturou, mezi níž hudba rozhodně patří.

Režisérem je legendární Steven Spielberg. Herecké obsazení hodně dobré. A jak jinak, celé je to natočené úplně úžasně. Já už si knihu úplně do detailů pamatuju, ale myslím si, že se tvůrcům určitě povedlo to krásně převést na plátno. Celé Oasis (virtuální svět) a jeho zobrazení je impozantní. Hezký se tu promítají i ty přechody z Oasis do reálného světa a kontrast mezi nimi. Prostě hodně povedený film a stojí za to se na něj podívat :)

Abych nezapomněla, film jsme viděli ve 3D. Ano, hodí se to k němu a některé scény si díky 3D fakt užijete, ale pro mě tahleta technologie asi není, myslím, že bych si to užila úplně stejně v klasickém 2D.

COCO.

30. března 2018 v 12:54 | Lenča
Přemýšlela jsem, o čem dneska napsat, a pak jsem si uvědomila, že jsem vůbec nenapsala o filmu Coco, takže to musím napravit, protože to je naprosto úžasně krásné.

CO NÁS LETOS ČEKÁ V KINECH.

21. března 2018 v 13:47 | Lenča
Ready Player One
Už za pár dní! Knihu jsem četla docela dávno a byla jsem z ní nadšená. Na filmovou verzi čekám už dlouho, takže se samozřejmě nemůžu dočkat. Ještě uvažuju, jestli jít na 3D verzi, protože sice 3D filmy moc nevyhledávám, ale tady by to nemuselo být špatné, uvidíme :) Předpremiéra už 28. března.

Psí ostrov
Na tenhle film se chystám s bráškou, protože... psi :D Podle traileru to vypadá docela zajímavě. Premiéra je 10. května.

Deadpool 2
Na Deadpool se strašně těším. První díl se mi hrozně líbil a myslím, že i jeho pokračování bude stát za to. Premiéra 17. května!

Love, Simon
V češtině Já, Simon. Zrovna to čtu (kniha se jmenuje Simon vs. the Homo Sapiens Agenda) a zatím se mi to dost líbí, tak myslím, že i film by mohl být fajn. Premiéra bude 14. června.

Mamma Mia: Here We Go Again
U Mamma Mia se bojím, že to pokračování nemůže být tak dobré jako originál, ale uvidíme, dám tomu šanci. Premiéra 9. července.

Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald
A nakonec samozřejmě! Druhý díl Fantastických zvířat má premiérau 15. listopadu. Nemůžu se dočkat a od té doby, co vyšel trailer, se těším ještě mnohem víc. Bude to úžasný! :)

FIFTY SHADES FREED.

15. února 2018 v 22:05 | Lenča
O víkendu jsme byli s maminkou na posledním díle Padesáti odstínů, a musím říct, že se mi ten film líbil. Když to srovnám s prvním dílem, vidím hodně velký rozdíl, a pro mě to je teda určitě posun k lepšímu. Zkusím to vzít tak nějak postupně.

Ana. V prvním díle absolutně příšerná postava, která neumí mluvit, chodit a musí vám být trapně i za ni. Teď je z ní sebevědomá paní Greyová, která si nenechá nic líbit. Umí řídit rychlá auta, odpálkovat blbou ženskou a dokonce i používat zbraň. A mně se tahle nová Ana líbila. Přestože v některých chvílích je až moc předvídatelná v té své tvrdohlavosti.

Christian. Celkově se jako postava moc nezměnil, ani v posledním díle nepřestal být panovačný. Ale co se týče vzhledu, tak tentokrát konečně vypadá natolik dobře, jako si ho fanynky představovali v knižní předloze. Aspoň mě se teda teď líbí nejvíc :D

I DVA JSOU RODINA

14. července 2017 v 18:19 | Lenča
Včera jsme byli v letním kině na francouzském filmu z konce minulého roku s názvem I dva jsou rodina, v originále Demain tout commence. Tak dobrý film jsem hodně dlouho neviděla. Zbožňuju francouzské filmy, a tenhle snad i převýšil mé už tak vysoké očekávání.

V hlavních rolích hrají Omar Sy, což je úplně perfektní herec, pokud jste viděli Intouchables, tak je to on. A pak Clémence Poésy, okouzlující Fleur Delacour z HP. Je to komedie a zároveň drama, strašně vtipné i šíleně smutné.

Je to film o Samovi, mladém muži, který žije bezstarostný život na pobřeží jižní Francie, když je jednoho dne postaven před úkol postarat se o malou 3měsíční holčičku, svou dceru, o které do té doby nevěděl. Já jsem vždycky měla hrozně ráda příběhy o tatínkách a dcerách a tenhle je ten nejhezčí a nejkouzelnější. Sam se spolu s holčičkou vydává do Londýn hledat její matku, v čem je ovšem neúspěšný. O to úspěšnější je ale ve výchově své dcery, která díky němu prožívá to nejkouzelnější dětství.

Neskutečně krásný dojemný film. Smutný. I vtipný. Bernie, se kterým se Sam v Londýně seznámí, je ta nejvtipnější postava :) Určitě určitě doporučuju, na sto procent.

Z PAŘÍŽE DO PAŘÍŽE.

24. června 2017 v 10:08 | Lenča
V originále Un sac de billes

Po Úkrytu v zoo další, neméně působivý film odehrávající se během druhé světové války a znázorňující převážně židovské životy za války. Hlavními hrdiny Z Paříže do Paříže jsou Maurice a Joseph, dva kluci bezstarostně žijící spolu s rodiči a dvěma staršími bratry v Paříži. Válka ale začne brzy obracet naruby životy, mezi nimi i život této rodiny - židovské rodiny. Kluci jsou posláni na jih Francie, který by měl být bezpečnější než hlavní města - alespoň dočasně, a tak film zobrazuje jejich putování a všechny nástrahy, kterým musí čelit.

Je to úžasný film, podle skutečné události, kterou sepsal nejmladší Joseph do knižní podoby, a ze které letos vznikla také tahle filmová verze. Je to napínavé, místy tragicky smutné a místy taky vtipné a milé. Všichni víme, že druhá světová válka a holokaust byla celkově tragédie, ale když vidíte, že se nikdo neslitoval ani nad malým nevinným chlapcem, je to snad ještě silnější.

Stejně, i když nejspíš v menší míře, jako na zmíněném Úkrytu v zoo, se i na tomhle filmu částečně podílela Česká republika a nemohly jsme uvěřit svým očím, když jsme ve filmu zahlédli našeho českého Marka Vašuta :D

Takže pokud budete mít náladu na kino, tenhle film rozhodně stojí za to. Já jsem byla o to radši, že jsem na to mohla jít francouzsky s titulkama, sice moje porozumění má k dokonalému daleko, ale stálo to za to :)

ZOOKEPER'S WIFE / ÚKRYT V ZOO

2. dubna 2017 v 21:03 | Lenča
Dneska budu psát o filmu, na kterém jsem byla v pátek v kině. Zookeper's Wife není moc 'profláklý' film, já sama bych o něm asi ani nevěděla, kdybych jednou v kině viděla trailer. Ale podle traileru mě to už na první pohled zaujalo. A musím říct, že jsem se rozhodně nepletla - tak dobrej film! Byla jsem zvědavá, ale nečekala jsem, že to bude až tak dobré.

Úkryt v zoo je film o ženě jménem Antonina, která je manželkou majitele varšavské zoo a spolu s manželem Janem se o zvířata a o celou zoo stará. Antonina miluje zvířata a považuje je v podstatě za součást rodiny. Pak ale začne 2. světová válka a vypadá to, že se zoologickou zahradu bude brzy konec. Většina zvířat musí pryč a konec války zůstává v nedohlednu. Ale pak se Jan a Antonina rozhodnou využít svou zoo k záchraně té skupiny lidí, kterou válka postihla asi nejvíc - k záchraně Židů. Je to příběh podle skutečné události, je to i kniha sepsaná podle deníku Antoniny a Jana. A ona zoo ve Varšavě dodnes stojí.

Když jsem vám tak trochu objasnila, o co jde, musím teď říct, co je na tom filmu vlastně tak skvělého. Je to příběh z války, takže asi nebude překvapením, že je to hodně smutné, ještě víc drsné (neboli jak říkám já, psycho) a rozhodně nic pro děti. No a je to ještě víc psycho, když si uvědomíte, že tohle v té době byla realita. Je to napínavé a neskutečně dojemné. Jsou tam i vtipné chvíle. Je to prostě film, který má všechno, co si od filmu můžete přát. Přiměje vás přemýšlet, a to mám já osobně na filmech skoro nejradši.

Mimochodem, i když se příběh odehrává v Polsku, většina filmu se natáčela v Praze a taky je celý film plný českých herců. Hraje tam třeba Martha Issová nebo Arnošt Goldflam a spoustu dalších.

A nesmím zapomenout na zvířátka. Když se objevila ta malá lvíčata, já i Nikča, se kterou jsem na filmu byla, bychom je chtěli domů :D Taková roztomilost. A vůbec celkově ta zvířata, sloni a opice a ten malý králík, který jim jako jeden z mála zůstane :)

Určitě určitě určitě doporučuju. Jeden z nejlepších filmů, co jsem letos zatím viděla.

KRÁSKA A ZVÍŘE

30. března 2017 v 22:08 | Lenča
Na Beauty and the Beast jsem byla v kině už v den premiéry, s Nikolkou. Dost jsem se na ten film těšila a klidně přiznám, že to bylo z velké části kvůli Emmě Watson, kterou mám moc ráda. Viděla jsem postupně v kině snad tři trailery a tak se to těšení tak nějak stupňovala a byla jsem fakt zvědavá. Ale nečekala jsem, že se mi to bude líbit až takhle moc :)

Jak už jsem zmíňila, hlavní roli Belle hrála Emma Watson, kterou asi představovat nemusím. Zvíře hrál Dan Stevens, kterého proslavilo hlavně Downtown Abbey. Dál tam hrál Luke Evans, který hrál v Hobitovi a pamatuju si ho taky z Dívky ve vlaku. Jinak tam taky hraje třeba Emma Thompson, i když většinou ve své nečlověčí podobě :)

Já mám ráda filmy, ve kterých je hudba, takže se dalo čekat, že právě ta hudební stránka se mi bude líbit, a taky, že jo. Ty písničky zbožňuju. Stejně jako po zhlédnutí La La Landu, i po Krásce a zvířeti jsem si pořád dokola pouštěla soundtrack. How Does a Moment Last Forever se mi líbí asi nejvíc a i mi nejvíc uvízla v hlavně, ale všechny jsou fakt hodně dobré.

Je to krásný příběh. Pohádka a romantika. Bylo tam taky hodně vtipných momentů. Úplně všechny ty postavy byly úžasné a hrozně milé. Bylo to dojemné a taky napínavé až do konce. A myslím, že u takovéhle klasiky nebudu spoilerovat, když řeknu - kdo by nemiloval šťastné konce (: Hned bych na to šla znovu.Nevím, chtěla jsem psát dlouhý článek, ale ono to úplně moc nejde popsat, lepší bude, když si na to zajdete sami, pokud máte rádi podobné filmy :)

LA LA LAND!

4. března 2017 v 16:32 | Lenča
Konečně konečně konečně jsem během výletu do Prahy viděla La La Land. Hrozně jsem na to chtěla jít a čekala jsem něco skvělého a opravdu jsem se nespletla, je to překrásný film.

Já jsem beznadějná romantička a vážně miluju filmy plné dobré hudby, takže romantický muzikál, to je něco přesně pro mě. V hlavních rolích Ryan Gosling (ten nejkrásnější herec na světě) a Emma Stone, kterou jsem taky viděla v několika filmech a mám ji ráda. Když jsem o filmu poprvé slyšela a měla jen těchle pár informací, hned jsem viděla, že tohle určitě musím vidět. A už jsem myslela, že se na to do kina ani nedostanu, ale nakonec to vyšlo.

Je to romantický příběh odehrávající se v LA, v Hollywoodu. Příběh dvou lidí s velkými sny. Ona touží být úspěšnou herečkou a jeho snem je otevřít si jazzový klub. A pak potkají jeden druhého a zamilují se a ani jeden nemá svůj sen příliš blízko na dosah. Jsem taky snílek a mám ráda lidi, kteří mají své sny a jsou ochotní udělat tolik, aby jim to vyšlo. Fakt moc pěkný film. A ta hudba! City of Stars, což se ve filmu několikrát opakuje, mi bude hrát v hlavě ještě hodně dlouho. A i všechny ostatní písničky jsou tak pěkné. Chcete vstát a tancovat. Prostě, pokud máte tenhle typ filmů rádi, tak se na to koukněte, stojí to určitě za to :)

DEADPOOL

4. února 2017 v 20:16 | Lenča
Tak jo, na začátek musím říct, že až na výjimky nemám ráda akční filmy. Filmy, kde se zabíjí, střílí, všude lítá krev, to není nic pro mě. Na druhou stranu, takové ty filmy o superhrdinech mě celkem baví, třeba Spidermana, toho vyloženě miluju :D Ale je nutno říct, že Deadpool je úplně, ale úplně jiný druh filmu.


Deadpool je příběh muže, kterému je jednoho dne diagnostikovaná rakovina. A protože rozhodně netouží umřít, rozhodne se pro to jediné řešení, které se ale ukáže jako ne příliš skvělé.

Na můj vkus bylo v tomhle filmu až moc všeho toho střílení a nechutností v podobě zabodnutých mečů ve všelijakých částech těla nebo odřezávání všemožných částí těla. No prostě, asi si to dovedete představit. Chvílema bych to trochu zkrátila, dvě hodiny je na takový film až moc, a nejvíc se mi stejně na líbila ta část s love story.

Na druhou stranu se mi ten film přese všechny výhrady dost líbil. Nejvíc snad proto, že je úplně úplně jiný než cokoliv jiného v tom, že hlavní postava - Wade/Deadpool - neustále mluví přímo k vám, divákům. Jakože, ví o sobě, že je filmovou postavou a dává to najevo. Je to hrozně vtipné. Sama hlavní postava celkově mi přišla dost vtipná. Umí si sám ze sebe udělat srandu, a proto je Deadpool prostě super. Určitě můžu doporučit :)

PSÍ POSLÁNÍ

31. ledna 2017 v 21:17 | Lenča
V sobotu jsme byli s bráškou a Lubíkem v kině na Psím poslání. A byli jsme nadšení, fakt hodně dobrej film, zvlášť pokud máte rádi psy, tak jako my :) Až se mi dostane do ruky, tak si určitě přečtu i knihu, na jejíž námět byl film natočen.

Psí poslání je hrozně pěkný a místy hodně smutný film. Ve zkratce je to film o psovi, který hledá, jaké je jeho životní poslání. Je to Bailey žijící se svým chlapcem Ethanem a pak policejní fenka zachraňující lidské životy. A drobný psík s krátkýma nožkama dělající společnost zpočátku osamělé studentce.

Nevím moc, co bych o tomhle filmu měla psát, musíte ho vidět. Je to vtipné a roztomilé a dojemné a prostě všechno, co si od takového filmu můžete přát. A taky hodně zajímavý náhled na to, jak o věcech uvažují pejsci, a hlavně jak moc jinak o věcech uvažují než my lidé :D

Z herců mi tam přišel tak nejznámější určitě Dennis Quaid, znám ho hlavně z Pasti na rodiče, kde hrál tátu. Jo a režíroval to Lasse Hallstrom, což je mimojiné i režisér Čokolády :)

Pokud máte rádi rodinné filmy nebo psy, pokud se vám líbilo třeba Marley & já, určitě na tenhle film koukněte. Mně osobně se opravdu moc líbil.


DÍVKA VE VLAKU (FILM)

23. ledna 2017 v 13:09 | Lenča
V létě jsem četla naprosto skvělou knížku a před pár dny jsem viděla hodně špatný film. Skoro se mi nechce věřit, že jde o tu stejnou věc. Můj článek o knižní Dívce ve vlaku si můžete přečíst tady. A teď už k její filmové verzi.

S odstupem času jsem ráda, že jsem na film nešla do kina, když ho dávali a to jsem na něj v té době fakt jít chtěla. Sice jsem nečetla zrovna nejlepší recenze, ve skutečnosti byly většinou špatné, ale ta knížka se mi fakt hodně líbila. No ale nakonec jsem do kina nešla a viděla film až teď. Žádná škoda.

Jsem zastánce toho, že kniha je skoro vždycky lepší než film, ale nehodnotím zas tak přísně a mám spousty filmových adaptacích, kde jsem četla knížní předlohu, a líbil se mi zároveň i film. Ale tady to fakt nejde. Chápu, že je dost těžké takovou knihu zfilmovat, zvlášť když většina knihy jsou prostě tři hlavní postavy píšící o svých myšlenkách z jejich úhlu pohledu. To musí být dost těžké převést na filmové plátno.

Ten film mi přišel hodně zmatený, skákalo se od jedné věci k druhé a myslím si, že kdybych neměla přečtenou tu knihu, tak bych měla i problémy pochopit, co se vlastně kdy děje. To napětí, co jsem cítila při čtení knihy, mi tady totálně chybělo a u filmu jsem se nudila. Takže nemůžu doporučit, raději si přečtěte knižní verzi :)

PASAŽÉŘI.

8. ledna 2017 v 21:49 | Lenča
Na Silvestr jsme byli s L v kině na filmu s názvem Passengers. Nic jsem o filmu do dne předtím neslyšela, ale když jsem viděla trailer, bylo mi jasné, že tohle musím vidět. A tak jsme šli hned další den do kina. A ten film je úžasný. Jeden z takových těch, ze kterých jsem ještě týdnu po vážně nadšená.

V hlavních rolích hrají Chris Pratt (hrál třeba ve Strážcích galaxie, hlavní postavu), Jennifer Lawrence (můžete ji znát hlavně jako Katniss z Hunger Games), a taky Michael Sheen, kterého já znám hlavně z Trona a pak taky ze Stmívání a přijde mi jako hrozně skvělej herec. Film režíroval Morten Tyldum, mimochodem taky režisér Kódu Enigmy.

Film se odehrává na lodi, která cestuje na planetu Homestead II a která je plná lidí uložených do hibernace, kteří budou probuzeni pouhých pár měsíců před přistáním na nové planetě. Ale pak, asi 30 let po opuštění Země, dojde k poruše a jeden z pasažéru, Jim, se probudí o 90 let dříve než měl. Film je v menší míře sci-fi, i když samozřejmě už kvůli svému tématu a ději, to sci-fi samozřejmě je. Více bych to ale žánrově popsala jako drama. Je to o lásce, o nadějích a jejich ztrátě, o smyslu života, o přežití a o spoustě dalších věcí.

Ten film je prostě ohromující. Smutný i krásný a neskutečný. Určitě doporučuju, za návštěvu kina to fakt stojí :)

FILMY 2017

7. ledna 2017 v 13:21 | Lenča
Ještě na připomenutí, tady jsou všechny filmy, co jsem viděla v roce 2016. A teď už k letošku :)

FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A KDE JE NAJÍT.

27. listopadu 2016 v 11:57 | Lenča
A tak přišel film, na který jsme se my všichni fanoušci Harryho Pottera tak těšili a na který jsme všichni byli tak zvědaví. Nevěděla jsem moc, co čekat a tak jsem na to šla plná zvědavosti a nevědomí, co vlastně v následujících dvou hodinách budu sledovat.

Co se děje mi došlo ve chvíli, kdy film začal a ozvala se stará známá znělka Harryho Pottera. Tohle je další film ze světa Harryho Pottera. Po tak dlouhé době. Určitým způsobem to bylo i víc vzrušující, než když jsem vzala do rukou Prokleté dítě. Protože Fantastic Beasts v sobě opravdu mají kus JK Rowlingové. Je to psané její rukou a je to poznat.

Fantastická zvířata jsou příběhem ze světa kouzelníků, z doby někdy kolem poloviny 20. století, odehrávající se v New Yorku. V Americe je kouzelný svět trochu jiný, mají jiná pravidla a třeba mudly nazývají no-mags. Příběh, který se ve filmu odehrává, je dost komplikovaný, jak už to tak u JKR bývá. Fantastičtí tvorové, kteří se tam objevují, jsou hrozně úžasní a kouzelní a vtipní :) A opět se tu pracuje s ohromně zajímavými postavami. Newt Scamander je tak trochu stydlín, který žije ve svém vlastním světě a svou láskou ke zvířatům vám může připomínat milovaného Hagrida. A pak je tu Tina a její sestra Queenie a nomag Jacob, kterého si prostě zamilujete. No a záporací nejsou o nic míň úžasní. Ale co vám budu vyprávět, to prostě musíte vidět. Já sama bych na to nejradši šla znovu.

Pokud váháte, jestli film zhlédnout, tak neváhejte. Je to napínavé, je to vtipné, je to krásné a hlavně je to neskutečně kouzelné.

CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ

21. listopadu 2016 v 11:41 | Lenča
Dneska budu psát o filmu, který nejspíš znáte a s největší pravděpodobností jste ho i viděli. Já, po tom, co jsem se na něj konečně podívala, ani nechápu, že jsem ho viděla až teprve teď. Mám hrozně ráda Lea DiCapria, je to můj snad i nejoblíbenější herec, takže jsem vůbec neváhala a konečně si ten film konečně pustila. Kromě Lea tam hraje taky úžasný Tom Hanks :) A ještě režie Stevena Spielberga, co by to mohlo být jiného než dokonalý film?

Jako vážně, jestli jste tenhle film neviděli, tak neváhejte a koukněte se na něj. Mně se hrozně líbí filmy podle skutečné události, životní příběhy. A tenhle byl opravdu zajímavý. Je to celkem zvláštní, protože Frank William Abagnale byl vlastně opravdu zločinec, ale když vidíte ten jeho příběh, on je mnohem víc než jen nějaký obyčejný zločinec. Je to až neskutečně chytrý člověk. Prostě, já jsem se u toho filmu tak smála, ani ne, že by to bylo až tak vtipný (i když místy bylo), ale už jen proto, jak měl ten kluk všechno promyšlený, vždycky byl o krok napřed.

Žánrově se dá film nejlépe zařadit mezi životopisné. I když je to vlastně film o zločinci, po kterém pátrá FBI, není to ani náhodou tuctová kriminálka, protože ty nemám ráda ani já. Malinko drama a trochu komedie a celkově prostě hodně zajímavý film, který má sice skoro dvě a půl hodiny, ale vůbec vám to tak nepřijde :)

O PÁR FILMECH.

27. ledna 2016 v 10:06 | Lenča
Protože jsem viděla v poslední době hodně zajímavých filmů, o kterých bych chtěla napsat, ale protože toho, co chci napsat, není zas tolik, aby byl o každém článek zvlášť, řekla jsem si, že o několika filmech napíšu v tomhle jednom článku.

UPSIDE DOWN.

10. ledna 2016 v 16:10 | Lenča

Paralelní světy

Tak jo, tenhle film... byla jsem na něj hrozně zvědavá, protože podle svého popisu zněl dost zajímavě. A taky byl. A zároveň nelogický a divný a dost úžasný.

Možná jste o filmu slyšeli, ale pokud ne, pokusím se vám ho malinko přiblížit. Odehrává se to ve světě, kde vlastně existují světy dva, které od sebe jsou celkem blízko, ale zároveň nepřekonatelně daleko. Každý svět má vlastní gravitační pole a všechno a všichni jsou přitahováni silou toho světa, ze kterého pocházejí. Kontakt mezi lidmi těchto dvou světů je zakázaný. Ale co se stane, když se potká Eden, dívka z horního světa a Adam, chlapec ze světa dolního a zamilují se do sebe?

Hlavní role hrají Jim Sturgess a Kirsten Dunst, kterou možná znáte ze Spidermana. A taky tam hraje Timothy Spall aka představitel Červíčka z Harryho Pottera. Celý film mi přišel už od začátku hrozně otázky vyvolávající a po něm se mi vůbec nechtělo spát, protože jsem furt jen přemýšlela, jak je to a to možné. Chvilkama je to dost napínavý. Takže závěrem, není to sice úplně nejlogičtěji vymyšlený film, ale rozhodně stojí za podívání a mě osobně se moc líbil.

FILMY 2016

9. ledna 2016 v 9:08 | Lenča
90%
75%
95% - článek
75%
90% - článek
85%
85%
100% - článek
95% - článek
80%
95%
100%
80%
95%
95%
93%
75%

90%
65%
90%
75%
60%
30%
60%

80%
98%
90%
95%
80%
100%
95%

INSURGENT/ REZISTENCE

14. září 2015 v 10:34 | Lenča
Viděla jsem Rezistenci. Původně jsem na ni chtěla jít do kina už jen z principu, ale pak jsem si říkala, že se mi ta knížka vlastně ani moc nelíbila, tak si počkám a kouknu na to někdy pak. Musím říct, že ten film nebyl špatnej. Vlastně byl i lepší než jsem si myslela. Byl svým složením takovej jakej jsem čekala, ale asi mě to bavilo víc než ta knížka. Možná si to přečtu znova, uvidíme.

Každopádně, já to s oblibou o filmech říkávám, ale tenhle film je hodně psycho :D Nakonec jsem u něj nebrečela, ale chvilku jsem už ty slzy v očích měla a kdyby se to tam pak nevyrovnalo čímsi vtipným, tak už bulím. Ale byla jsem z toho hrozně vyklepaná. Nebudu spoilovat, ale chci jen říct, že takové to "psycho" tam bylo pro mě nejvíc to jak jsme chvilkama ani sami nevěděli, jestli je něco pravda nebo se jí to jenom zdá nebo co to vlastně je.

Musím dát filmu k dobru, že byl fakt dost autentický. Celou dobu to pro mě bylo jako bych to všechno cítila spolu s Tris a tak jsem tak nějak trpěla zároveň s ní.

FILMY 2015

7. ledna 2015 v 18:55 | Lenča
A s novým rokem nový článek se zhlédnutými filmy.

100%
90%
60%
30%
80%
95%
95%
85%
70%
100%
90%
80%
95%
70%
75%
65%
95%
80%
60%
100%
95%
90%
95%
70%
75%
45%
100%
60%
85% (článek)
40%
50%
85%
80%
65%
70%
80%
95%

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY - FILM!

5. června 2014 v 22:28 | Lenča
Ahhhhhh :) Ten nejúžasnější film. Nádherný. Skoro žádná kniha nikdy nebyla zfilmovaná tak dobře jako TFIOS. Brečela jsem, což se dalo čekat. Říkala jsem sice, že jsem nebrečela tak moc jako u knihy, ale v poměru délky knihy a délky filmy to vyjde tak nastejno :D Pokud nejste cynik nebo vůči pláči u filmů úplně imunní, tak to jinak nejde. Zvlášť, jestli jste četli i knihu. Měla jsem u filmu i pár momentů, kdy ta scéna ještě úplně nezačala a já už měla na krajíčku, protože jsem věděla, co přijde :D

TFIOS je moje úplně nejoblíbenější knížka a když jsem se dozvěděla, že budou natáčet ten film, bála jsem se, jak to dopadne. Ale pak, hlavně po vší té chvále ze strany Johna Greena, už jsem se jen těšila :) A povedlo se, ten film je přesně tak úžasný, jakou si jeho knižní předloha zaslouží adaptaci.

Herci jsou všichni do jednoho ne jen úžasní, ale přímo perfektní. Ansel Elgort! Miluju filmového Augustuse, možná skoro stejně jako toho knižního. On ho zahrál přesně tak, jak jsem si při čtení představovala, což se nestává skoro nikdy. Shailene Woodley je báječná. I ona byla tou nejúžasnější filmovou Hazel. A hlavně spojení Shai a Ansela - funguje dokonale. A je tu Nat Wolff, který zahrál Isaaca vážně přesvědčivě a já se moc těším, až ho uvidím v hlavní roli Paper Towns. Třeba Lidewij jsem si přestavovala úplně jinak, v mých očích byla starší. A blondýna. Ale je dost možné, že v knize byl nějaký bližší popis jejího vzhledu, který jsem i přes opakované čtení ignorovala. Často si postavy představuju úplně podle sebe, prostě jak chci.

Nejoblíbenější scény.. všechny. Opravdu všechny, celý ten film. Miluju ho. Nejsilnější scény, aniž bych spoilovala: benzínka, úplný konec a... ostatní bez spoilerů napsat nejdou. Každopádně, až na to půjdete, rozhodně doporučuju kapesníky :D


CO MÁ SPOLEČNÉHO WOODY ALLEN A MILAN KUNDERA.

26. května 2014 v 14:15 | Lenča
Už nějakou dobu před maturitou jsem začala mít větší chuť koukat na filmy, které jsem ještě neviděla a tak začala moje mánie filmů Woodyho Allena :) Do té doby jsem od něj neviděla ještě ani jediný, a už dlouho jsem to chtěla napravit. A začala jsem klasikou, Annie Hallovou. Film, který byl oceněný několika Oscary a který bývá považován možná i za jeho nejlepší.

Po tom, co jsem jeho první film viděla, jsem se dívala na twitter, jestli má někdo, koho tam znám, Woodyho rád. A zjistila jsem tak o jeho skandálech. Vzal si o třicet let mladší dceru své bývalé přítelkyně (manželky?) Což je zvláštní, jenže sám Woody k tomu řekl něco v tom smyslu, že láska není omezená věkem, s čímž... nejde nesouhlasit. Pak je tu ale obvinění, že zneužíval svou dceru. Už v minulosti se to řešilo skrz obvinění Woodyho bývalé manželky a pak letos napsala tato dcera dopis, ve kterém popisuje, co se u nich doma dělo. Kdyby se nějak potvrdilo, že to opravdu pravda je, nevím, jestli bych byla schopná mít Woodyho filmy dál ráda. Jenže, jestli to pravda je nebo není, se jednoznačně říct nedá. Nevím. Těžko říct, co si myslet.

V hodině češtiny jsme jednou řešili něco na způsob, jestli by měl mít autorův osobní život vliv na naše vnímání jeho tvorby. Narazili jsme na to skrz Milana Kunderu, autora, kterého já naprosto miluju a patří mezi mé nejoblíbenější. Milan Kundera píše úžasné knihy. A ve svých knihách otevřeně kritizuje komunismus. Ale sám byl členem KSČ a není tajemstvím, že psal prorežimní poezii. Objevilo se také obvinění, že udal jistého Miroslava Dvořáčka na StB, což však sám Kundera popírá. Skutečností je, že své názory změnil. Copak nemůže každý udělat chybu? Jestli je pravda tvrzení o onom udání, ano, je to hrozné. Ale je těžké dívat se na to jednoznačně, ať už z jedné či z druhé strany. Pokud jste některý jeho román nebo povídky četli a přišli na chuť Kunderovu stylu, možná pochopíte, že je pro mě těžké dívat se na tohoto autora poněkud více kriticky.

 
 

Reklama