PRETTY LITTLE LIARS

PLL - ZÍSKÁVÁME ODPOVĚDI

21. března 2013 v 7:14 | Lenča
Série 3, Epizoda 24 - A dAngerous gAme
Z pochopitelných důvodů byl tohle můj nejoblíbenější díl celé řady :)
Spoiler alert!
Začíná to Spencer, která působí jako naprosto normální Spencer, ale? Vzápětí vidíme Monu a někoho, komu Mona říká "fat A" pracovat v A-bunkru :D A pak je tu jasný důkaz toho, že to byla Spencer, kdo udělal tu věc s Malcolmem.

Jenna je zpátky! Konečně ;) A panebože! Shanna se zná s Jennou!? Cože? Co to znamená? No, pak se Aria a Ezra asi postopadesáté rozešli. Nikdo se mi nemůže divit, že mě jejich vztah přestává zajímat.

A pak - Toby žije! A je tam se Spencer. A může být vážně všechno tak jak jsem si přála - že se Toby jen snažil Spencer chránit? Říká to a já mu věřím ;) A o chvíli později, když brečí... oh my God (: Více v celém článku.

I CAN'T EVEN -

8. února 2013 v 6:45 | Lenča
Řada 3, Epizoda 18 - Dead to Me
Spoiler alert.

Aria je divná :D Proč chodí do Ezrova bytu, když se rozešli? Tedy, ne tak docela, ale on tam není, takže je to prostě divný. A objevuje se Ezrův bratr, jehož jméno si nejsem schopná zapamatovat, takže mu od teď budu ze zjevných důvodů říkat Mason (hrál totiž Masona v Kouzelnících z Waverly :D).

Spencer se znovu setkává se svým soukromým detektivem, který jí dává informaci, ale na místě kam ji zavede nalezený klíč, nenajde to, co by chtěla. A tak její poslední naděje... vyhasla? Pořád doufám, že ne. A je mi jí líto. Chová se teď hrozně, když potom vyryje na pomník Tobyho matky jméno "Toby", už skoro nevím, jestli je vůbec na místě ji pořád bránit. Ale já ji chápu. Vždyť toho kluka milovala, pořád ho miluje. Ach jo, ach jo. Emily pak říkala Spence něco ve smyslu, že věci nemusí být vždycky takové jak se zdají, a i když tak úplně nezná ten kontext, ach jo, doufám, že má pravdu.

NEJVÍC MĚ ŠTVE TOBY.

31. ledna 2013 v 14:50 | Lenča
Řada 3, Epizoda 17 - Out of the Frying Pan, Into the Inferno
Spoiler alert!

Nový díl začíná úžasnou scénou mezi Tobym a Spencer, která se hned vzápětí mění v děsivou. Ale je to jen sen. Viděla jsem ten začátek asi pětkrát, protože můj mobil odmítal přehrávat to dál.

Spence se chová divně a samozřejmě, neřekla ostatním holkám o Tobym. A pak slyší Hanna Paige telefonovat - s Calebem. A cože? Tu odpornou věc s mozkem udělal Caleb?! Co? Jak? Proč? :D Ne, chápu proč, má strach o Hannu, samozřejmě. A stejně mě nenapadlo, že by byl něčeho takového schopný.

Pokud jsem to ještě nezmiňovala, čtu teď Pretty Little Liars jako knihu a jsem u pátého dílu a když to teď motám dohromady se seriálem, mám v tom hrozný zmatek :D Ale jinak je v knížce spousta věcí úplně jinak. Ale zpátky k dílu...

Přes nalezený sešit a flashbacky se vracíme k jakémusi rozhovoru mezi Ali a Tobym a je to celé tak divné. O něco později se Emily setkává s CeCe, která - pokud chcete znát můj názor - vypadá nějak podezřele :D Ale to je jedno, dozvídáme se, že Alison... měla zpoždění. Pokud jsem něco nečekala, tak to, že by snad mohla být těhotná.

A pak je tu Aria a Ezra. A A. si vymyslela něco vážně dobrého. Vážně, kdyby to nebylo tak hrozné, skláněla bych se nad její/jeho chytrostí.

A Spencer... chudák Spencer. Je mi jí tak líto. Já prostě pořád nemůžu věřit, že je Toby vážně špatný. Nemůže být. To prostě není možné. A pak - Těšila jsem se, že se jde setkat s Tobym a ono ne. Jde si najmout detektiva nebo tak něco.

A to jsem ještě nezmínila Wildena. Myslím, že by si v Rosewoodu u policie více měli hlídat, kdo pro ně pracuje...

NOVÝ DÍL PLL. PŘEKVAPENÍ?

23. ledna 2013 v 7:29 | Lenča
Řada 3, Epizoda 16 - Misery Loves Company
Spoiler alert!
Záhada první - S kýmpak to mluví Caleb? První jsem si z nějakého důvodu myslela, že s Lucasem. Ale byla to Paige. Protože Hanna a Emily jim něco tají. Co chtějí udělat?
Záhada druhá - Meredith, která si hraje na kamarádku, překvapivě kamarádkou není. Má něco za lubem. Je A.?
Záhada třetí - Co se děje s Ellou? Já teda nevím, ale když je její dcera nemocná, je normální, že by ji přišla navštívit, nebo ne? Leda že by ani ona neměla čisté svědomí.

Pak je tu Hanna a salon plný figurín, děsivá scéna s A., která ale není nejděsivnější z dílu...

Taky se objevila Alison. Ano, Aria byla jediná, komu se ještě neobjevila. Byl to asi jen sen. Pravděpodobně, ale v tomhle seriálu nic není jednoznačné... A Aria je zamčená v pokoji, nemá jak se dostat ven - a co je snad ještě horší, nemá mobil.

PRETTY LITTLE SEBEVRAZI :D

16. ledna 2013 v 19:55 | Lenča
Takže - Pretty Little Liars. Nový díl. Kvůli, kterému jsem dnes zase vstávala v pět. Yep :D Mám svoje seriály ještě radši než svůj spánek, a to už je co říct. Nejhorší je, že když se na to dívám ráno (případně večer), když je tma, musím si pak všude rozsvěcovat světlo, abych se nebála :D

Řada 3, Epizoda 15 - Mona-Mania!
Spoiler alert...

Mona je tak strašlivá, jde z ní strach :D To je jako ty malý holčičky v hororech, který vypadají naprosto neškodně, a přitom jsou děsivý. A pak je tu Lucas a jeho... přiznání. I když ani ne tak přiznání. Ale každopádně mě přimělo víc věřit, že je pořád nějaká šance, že ani Toby ve skutečnosti není špatnej.

A Aria... slyšela jsem spoustu teorií o tom, že právě ona je A., ale moc se mi nezdá, že by to bylo možné (možná jde ale o příliš subjektivní názor, vzhledem k tomu, že právě ji mám nejradši :D). A pak je tu její táta, který měl nejspíš něco společného s Alisoninou smrtí. To už jsme tušili. Jenže co Meredith? Nemyslím si, že nevinná. A Ariina máma?! Proč lhala o tom, že byla s Byronem tu noc, co Ali umřela? Vlastně je docela možný, že s tím vším má něco společného celá Ariina rodina. Už dlouho se nic nedělo s Mikem...

No a Mona je oficiálně zpátky. V plné síle. Ale ji už radši nekomentuju. Jo a - diví se ještě někdo kromě mě, že tam poslední dva díly vůbec nebyla Jenna? Kde je Jenna?!

Když Emily s Paige vystoupily z auta a šli do lesa, tak jsem na ně v duchu řvala. Ani já bych sama s kamarádkou nechodila v noci po tmavým lese a to mi nikdo nevraždí kamarády, ani na mě nemá spadeno žádný šílený psychopat :D Ty holky prostě nemají pud sebezáchovy! Když se vrátily k autě a "překvapivě" jim někdo propíchl pneumatiku, už jsem se jim jen smála... :D

V tomhle seriálu už bych se nedivila vůbec ničemu :D A. by klidně mohla být třeba Paige. Nebo Emily. A co je s Melissou? A je Alison vážně mrtvá? Myslíte, že to vůbec někdy skončí? :D

ZÁVISLOST NA PRETTY LITTLE LIARS

29. prosince 2012 v 16:55 | Lenča
Než napíšu článek o tom, jaké jsem měla Vánoce, co jsem všechno dostala a jak miluju svůj nový Kindle, potřebuju hned teď napsat aspoň něco o Pretty Little Liars. Nepřeháním, když říkám, že jsem na tom seriálu závislá :D

Celkově sleduju až moc seriálů a u spousty z nich sama často uvažuju, proč takový nesmysl vůbec sleduju. No, u Pretty Little Liars je to jasné. Sleduju to, protože nejsem schopná přestat. Je to tak hrozně návykové a tím víc, protože KAŽDÁ epizoda končí cliffhangerem (netuším jak to říct česky, ale snad víte, co myslím). Je to tak napínavé. Jakmile tenhle seriál člověk jednou začne sledovat, už není možné přestat. Jak říkám, je to návykové.

A přitom se u toho tak hrozně bojím. Nikdy nesleduju horory (a když už, tak s někým), jsem totiž hrozný strašpytel. A tenhle seriál je sám o sobě docela horor - a když se na to díváte pozdě v noci a ve tmě, tak o to víc.

Zrovna teď jsem zhruba v polovině druhé řady a jsem zvědavá jak to bude dál, protože narozdíl od očekávání se nic neřeší - právě naopak. S každým dílem je to ještě více matoucí a ještě méně rozumím, co se děje. A taky, s každým dílem čím víc nechápu, proč by se někdo vůbec kdy chtěl přátelit s někým jako je Alison.

Upřímně řečeno vám vlastně neradím, abyste se na to dívali. Pokud máte spoustu času, jděte do toho, rozhodně. Je to dost dobrý seriál, povedený. Jestli ale tolik času nemáte, nezačněte se na to dívat, protože jak už jsem řekla - není možné přestat...

Mimochodem, mnohem lepší seriál než Gossip Girl ;)
 
 

Reklama