SERIES

GILMORKY.

28. listopadu 2016 v 11:26 | Lenča
Bože můj, tolik pocitů. Ani nevím, kde začít. Po 10 letech, po tolikrát dokola zhlédnutých všech sedmi řadách, po neskutečně dlouhém čekání, přišlo pokračování. Čtyři zhruba 90minutové epizody. Šest nových hodin, které můžu sledovat. Nepřišlo mi to jako šest hodin. Chtěla bych víc. Potřebovala bych víc. Ale jsem nadšená, že je aspoň tohle a jsem nadšená z těch čtyř nových dílů.

Začneme touhle písničkou. Protože pokud milujete Gilmorova děvčata, budete ji znát. Reflecting Light. Tahle písnička znamená všechno.
Tak jo, zbytek článku bude plný SPOILERŮ, takže pokud se na Gilmore Girls: A Year in the Life plánujete dívat nebo prostě nechcete zatím vědět, co se tam stane, vraťte se sem později, až se na to podíváte :)

KTERÉ POSTAVĚ Z HIMYM JSEM PODOBNÁ.

16. ledna 2016 v 11:40 | Lenča
Nedávno jsme s L dokoukali všechny díly HIMYM (v mém případě už podruhé) a teď máme dilema, na co koukat dál. Přátelé ho moc nenadchli a já je viděla nesčetněkrát, takže možná Big Bang Theory, i když přesto, že mám ten seriál ráda, HIMYM mě vždycky bavilo mnohem víc. Ale to je teď jedno, chtěla jsem už dlouho psát článek o postavách z HIMYM a o tom, kdo z nich je nejvíc jako já, a tak je tady.

Vždycky jsem se nejvíc cítila jako Ted. Ne úplně kvůli tomu hledání pravé lásky, i když asi jsem svým způsobem taky celkem romantik. No a jsem mu podobná třeba v tom, jak opravuje lidi, když něco vysloví/napíšou špatně nebo tak. Nevím, těžko se to popisuje, ale on vždycky něco vypustil z pusy, po čem jsem si říkala, že jsem hrozně jako on.

A pak jsem našla nějaký test na netu a prý jsem nejvíc jako Lily :) Což vlastně zní celkem logicky. Lily je skvělá, mám ji ráda, všechny její hlášky a tak vůbec. No a ten vztah mezí ní a Marshallem mi bude životním příkladem už asi navždy :D

AWKWARD.

27. května 2014 v 22:28 | Lenča
Dneska jsem nevěděla o čem psát, tak píšu o mém momentálně snad nejoblíbenějším seriálu. On to je vlastně strašný nesmysl, ale z nějakého důvodu mě to baví.

Už jsem o Awkward kdysi psala, takže tenhle článek bude spíš o postavách a o jakémsi mém vztahu k nim. Hlavní postava, Jenna, je postavou, která mě v jednom díle naštve, v dalším ji mám kvůli něčemu strašně ráda a o díl dál ji zase nesnáším. A tak je to i s některými dalšími. Třeba Jake. V první a druhé a vlastně částečně i třetí řadě byl mou druhou nejoblíbenější postavou, protože to je strašně hodnej kluk :D A pěknej :D Ale v téhle řadě, co teď běží, už ho tak ráda nemám.

Mojí nejoblíbenější postavou je T. Tamara :) Ona je prostě úžasná :D Jasně, tak trošku blázen a chvilkama se chová vážně nesnesitelně, ale i tak je prostě nejlepší. A ty její hlášky!

A taky je tu Matty... Toho jsem strašně neměla ráda, hlavně kvůli první řadě. Ale pak jsem zas chtěla, aby s Jennou byli spolu. Když jsem ho mít ráda začala, stal se z něj zas hroznej člověk :D A málem bych zapomněla na Sadie! Je to mrcha, ale zbožňuju ji :D

Odpusťte mi, že tenhle článek je o ničem, ale jsem strašně unavená a nemohla jsem jít spát, dokud jsem aspoň tohle málo nedopsala :D


HIMYM A GLEE!!!!

27. září 2013 v 14:53 | Lenča
Spoiler alert.

Musím vám napsat o nových dílech těchle dvou seriálu, protože prostě musím :D A z obou dvou mám docela smíšené pocity. Tak, začnu u HIMYM.

Nejsem si úplně jistá, co tvůrci tohohle seriálu s devátou řadu zamýšlí, ale zatím bych to viděla tak, že ta svatba bude trvat celých dvacet dílů. Ale ty dva nové díly, co teď byly, byly naprosto úžasné. Plné takových těch "awww momentů". Tedova budoucí manželka je krásná :D A vůbec je skvělá. Skvělé dva díly, yup.

No a Glee.. perfektní díl, to rozhodně. Popravdě řečeno je mi v podstatě jedno, co se tam děje - když jsou Blaine a Kurt spolu, jsem spokojená :D A byl tam polibek! Sice jen takovej krátkej, ale byl tam. Takže yay ;) Co se dělo kromě těch dvou? V tomhle díle se objevil Peter Facinelli aka Carlisle ze Stmívání :D

No a samozřejmě, je to The Beatles Tribute, takže co si víc bych si mohla přát?! (: Divím se, že to moje zpívání a taky všechna ta aww neprobudila celý barák :D Mimochodem, chcete říct, jak tenhle díl končí? Zasnoubením Kurta a Blaina. A ne jen tak nějakým zasnoubením, strašidelně úžasným zasnoubením. Nebo jen strašidelným? Nejsem si jistá :D Lidi, co se zasnubujou v 18 pořád nechápu :D


Když jsem to viděla, chtěla jsem skoro zabít toho člověka, který na konci ustřihl ten polibek! To myslí vážně?! :( :D

MILUJU GILMOROVA DĚVČATA.

8. září 2013 v 9:50 | Lenča
Můj nejoblíbenější seriál na světě. Nic jiného, co by bylo stejně dokonalé, snad ani být nemůže. Gilmorova děvčata je nemožné si nezamilovat.

Mám tak moc ráda všechny ty postavy (: Rory je jako já, hodně čte, ráda se učí a tak vůbec. Občas, když hledám motivaci k učení nebo dělání čehokoliv, pustím si nějaký díl Gilmorek a hned to jde líp, protože... chci být jako Rory :D A Lorelai je zrovna tak báječná. Její hlášky mě rozesmívají pořád, i když jsem všechny díly viděla minimálně desetkrát. Ale nejsou to zdaleka jen ony, jsou to úplně všichni.

Oblíbený pár: Luke a Lorelai! Ti dva jsou ten nejkrásnější pár. No a pak Rory a Jess, protože Logana nesnáším a Deana jsem měla ráda ze začátku, ale postupně se z něj stal docela blbec.

Nejméně oblíbená postava: Logan. Je roztomilej :D Ale je tak hrozně namyšlenej! Nemám ho ráda. A nejsem taky zrovna velkým fanouškem Christophera, ale to bude možná hlavně proto, že to byl tak trochu on, kvůli komu se pořád rozpadal vztah Lorelai a Luka.

Řady podle oblíbenosti: 3. - 4. - 2. - 1. - 5. - 7. - 6.

Neoblíbený díl: Hrozně mě štvou ty díly v šesté řadě, ve kterých jsou Lorelai a Rory rozhádané. Když to dávali v televizi, tak jsem se na tyhle díly většinou ani nedívala :D


AWKWARD JE ZPÁTKY.

18. dubna 2013 v 6:47 | Lenča
Řada 3, Epizoda 1 Cha-cha-cha-changes
& Epizoda 2 Responsibly Irresponsible
Spoiler alert :)

Prázdniny skončily a Jenna spolu se všemi ostatními jsou zpátky. A spousta věcí se změnila. Z Tamary je Evropanka a s Jakem jsou do sebe zamilovaní tak moc, že si společeně vytvořili facebookovou stránku. Ming se naučila čínsky. Sadie je údajně těhotná. A Lissa má pořád pěkný vlasy.

Jenna se díky Val ocitla ve třídě Kreativního psaní. A má strach o její přátelství s Tamarou. Ale ne, ve skutečnosti má strach, že je těhotná. Ani mě to nepřekvapuje :D Ale dobře, není těhotná. A Ricky je mrtvej? Cože?

Dobře, že další díl byl hned po tom prvním. Ricky vážně umřel. A Matty mě docela štve :D A Tamara si myslí, že Rickyho zabila pomocí voodoo.A Matty si nechal vytetovat Jennino jméno :D Pak všichni přiznávají, že nesnášeli Rickyho. A Matty se dozví, že si Jenna myslela, že je těhotná. Lalala :D

HIMYM :))

15. ledna 2013 v 19:59 | Lenča
Ahoj! Ještě před několika díly jsem takhle psala o každé epizodě Glee, ale vzhledem k tomu, že mě psát zrovna o Glee přestalo bavit a celá čtvrtá řada mě štve (a nebudu dělat, že to není způsobený jen něčím rozchodem, protože je :D) a vzhledem k tomu, že seriálů sleduju i jinak hodně - až moc, budu tak asi psát o něčem jiném. Tenhle a ještě příští týden zkusím napsat o epizodách některých ze seriálů, které sleduju a uvidím, co se mi bude psát nejlíp. Dnes to bude HIMYM (:

Season 8, Episode 13 - Band or DJ?
HIMYM sleduju snad úplně od začátku a měla jsem ten seriál strašně ráda. Vlastně pořád mám, i když osmá řada byla zatím docela zklamání. Ale minulý díl se mi líbil. Nebyl úžasný, ale byl dobrý. A ani ten dnešní nebyl špatný.
Spoiler alert!

TAK UŽ VÍM, KDO JE GOSSIP GIRL.

21. prosince 2012 v 13:59 | Lenča
Tímhle týdnem definitivně skončil seriál Gossip Girl (u nás vysílán jako Super Drbna). Mám pocit jako by teď všechny seriály došly k nějakému přijatelnému závěru, kdyby náhodou přece nastal konec světa. Ten nejúžasnější pár z HIMYM je spolu ;) Kurt a Blaine zase tak trochu taky. A dozvěděli jsme se, kdo je celou dobu tou tajemnou Gossip Girl...

Neviděla jsem zdaleka všechny díly Drbny, vlastně je jich víc, co jsem neviděla, než viděla. Ale i po přeskočení celé řady je pak možný docela dobře pochopit souvislosti. A tak jsem si pustila ten úplně poslední díl a netrpělivě čekala na moment překvapení, kdy se dozvím, kdo je Gossip Girl.
Pokud se na to chcete podívat a nechcete se dozvědět, co se stalo, dál nečtěte. Spoiler alert!

Takže, všechno samozřejmě skončilo dobře. Kdo by to čekal, že? Mimoto byl celý díl naprosto šíleně bláznivý. Pokud jste Gossip Girl někdy viděli, jistě víte, že je často celkem absurdní. A poslední díl není výjimkou, právě naopak. Měla jsem záchvaty smíchu.

Chuck v podstatě shodil svého otce ze střechy domu. Neshodil ho sice úmyslně, ale nepomohl mu pak, když mohl. Vůbec netuším, o co mezi nimi šlo, protože tenhle děj šel úplně mimo mě, asi to mělo nějakou logickou souvislost, ale bez kontextu je to dost divné. No a pak, protože za nimi na střechu přišla Blair a viděla co se stalo... aby ji jako jeho manželku nikdo nemohl nutit vypovídat proti němu, Blair a Chuck se vezmou.

Mezi tím se dozvídáme, kdo celou dobu vystupoval pod jménem Gossip Girl. Lalala... are you ready? :D ... Byl to Dan. Když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem se přestat smát. Je to celé tak divné, tak vtipné a zároveň tak neuvěřitelně logické. A promyšlené. Myslím si, že skoro nikoho nenapadlo, že by Gossip Girl mohl být kluk. A přitom to dává smysl, zapadá to do sebe. Byl to jediný způsob jak se mohl opravdu dostat mezi elitu Manhattanu.

A epizoda končí tím, že se podíváme pět let do budoucnosti. Chuck a Blair spolu mají roztomilého syna Henryho. A Dan se Serenou se berou. Překvapivě se mi poslední díl dost líbil :)

AWKWARD ON MTV

15. září 2012 v 20:02 | Lenča
Už je to nějaký týden od doby, co jsem psala o tom, že jsem začala sledovat seriál Awkward, který je výtvorem MTV. Do češtiny název přeložili jako Nešika, což je hroznej překlad a štve mě o tom už jenom mluvit :D

Awkward je seriál odehrávající se převážně na střední škole. Jeho hlavní hrdinkou je Jenna Hamilton, která se shodou náhod často ocitá v trapných, "awkward" situacích. Víte, Jenna je tak hrozně divná hlavní postava :D Často nechápu ji ani nic z toho co dělá. Ale možná právě proto mě to baví.

Abych vám to trochu přiblížila, celý seriál začíná Jenninou nehodou, která shodou nešťastných náhod vypadá jako sebevražda, což způsobí, že si ji ve škole ostatní konečně všimají, přestože to není takové jak by si představovala. Od té doby začíná Jenna vyprávět její příběh svému blogu a my tak poznáváme její "vztah" s klukem jménem Matty, do kterého se zamilovala na letním táboře.

Awkward má vedle všeho skvělé postavy. Třeba Sadie, která je typická mrcha a trochu netypická roztleskávačka. Je zlá, to jistě, ale dodává seriálu něco úžasného a bez ní by to rozhodně nebylo ono. Tamara, která je už od dětství Jenninou nejlepší kamarádkou a to jejich přátelství je místy tak vtipné a zároveň strašně milé. Jake, ach jo, Jake ;) :D Lacey, Jennina matka, která asi nikdy nevyroste z jak bych tak řekla chování puberťačky. A o moc víc.

Je to zvláštní seriál, možná i trochu hloupej, ale baví mě. Pořád se u něj směju, takže i kdyby na něm nebylo nic jiného, už kvůli tomu to stojí za to :)
 
 

Reklama

Rubriky